Góry Stołowe 09.06.2007

Pasterka - Karłów - pod Ptakiem - Lisia Przełęcz - Skalna Furta - Skały Puchacza - Skała Józefa - Złotno - Ceglana Góra - Duszniki Zdrój - Schronisko pod Muflonem27 GOT

Dzień już z normalnym bagażem. Kolejne atrakcje: Fort Karola, następna porcja skałek (Białe Skały), torfowisko z długą kładką, przepaściste Skały Puchacza... i mniej ciekawe, miejscami uciążliwe (schody, chyba mające zapobiegać erozji) zejście do Złotna. W Dusznikach złapał nas deszcz - przeczekaliśmy go na dworcu PKP. Smutny to był widok - obiekt prawie opuszczony, przejeżdża tamtędy zaledwie kilka pociągów dziennie (i to głównie tylko w sezonie letnim), kasa "nieczynna od grudnia 2004 do odwołania"... i kontrastujący z tym plakat o rocznicy istnienia kolei w Dusznikach.

Przy okazji pobytu w Dusznikach zwiedziliśmy Muzeum Papiernictwa (gdzie oprócz standardowej wystawy o historii papieru, przemysłu papierniczego i drukarskiego był też suplement "PRL-owski" o technikach powielaczowych, a także działająca czerpalnia papieru) i zatrzymaliśmy się na pizzy. Na wieczór podeszliśmy do Schroniska Pod Muflonem.

c21.-Karlow-droga.jpg(139kB) Droga do Karłowa - aleją między kwiatami.
c22.-Fort_Karola-1.jpg(110kB) W Forcie Karola.
c23.-Fort_Karola-2.jpg(124kB) Widok z bramy w dół - trochę stromo...
c24.-Biale_Skaly-1.jpg(148kB) Białe Skały - niektóre z nich nosiły ślady wykorzystywania do wspinaczki (przytwierdzone ringi).
c25.-Biale_Skaly-2.jpg(115kB) Urozmaicenia po drodze przy Białych Skałach.
c26.-kladka.jpg(80kB) Długa, kilkusetmetrowa kładka przez torfowisko.
c27.-Skaly_Puchacza-1.jpg(159kB) Skały Puchacza - stromo...
c28.-Skaly_Puchacza-2.jpg(166kB) ...i nawet wysoko.
c29.-Zlotno-zejscie.jpg(160kB) Uciążliwe zejście z okolic Skały Józefa do Złotna.
c30.-Zlotno-laka.jpg(133kB) Kolejna ukwiecona łąka.
c31.-Grzybki.jpg(172kB) Skała "Grzybki" niedaleko Złotna.

Dzień 2. | Dzień 4. | Powrót