quota 4.01 - en to pl translation catalogue (503 entries)

en: Found an invalid UUID: %s
pl: Znaleziono nieprawidłowy UUID: %s

en: Error checking device name: %s
pl: Błąd podczas sprawdzania nazwy urządzenia: %s

en: Quota utilities version %s.
pl: Narzędzia Quota w wersji %s.

en: Compiled with:%s
pl: Skompilowano z:%s

en: Bugs to %s
pl: Błędy na adres %s

en: Utility for converting quota files.
    Usage:
    	%s [options] mountpoint
    
    -u, --user                          convert user quota file
    -g, --group                         convert group quota file
    -e, --convert-endian                convert quota file to correct endianity
    -f, --convert-format oldfmt,newfmt  convert from old to VFSv0 quota format
    -h, --help                          show this help text and exit
    -V, --version                       output version information and exit
pl: Narzędzie do konwersji plików limitów.
    Składnia:
    	%s [opcje] punkt-montowania
    
    -u, --user                       konwersja pliku limitów użytkowników (user)
    -g, --group                      konwersja pliku limitów grup (group)
    -e, --convert-endian             konwersja pliku limitów do poprawnej
                                     kolejności bajtów
    -f, --convert-format stary,nowy  konwersja ze starego formatu limitów na VFSv0
    -h, --help                       wyświetlenie tego opisu i zakończenie
    -V, --version                    wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie

en: You have to specify source and target format of conversion.
pl: Trzeba podać źródłowy i docelowy format do konwersji.

en: Bad number of arguments.
pl: Błędna liczba argumentów.

en: You have to specify action to perform.
pl: Trzeba podać akcję, jaka ma zostać wykonana.

en: Cannot read block %u: %s
pl: Nie można odczytać bloku %u: %s

en: Cannot commit dquot for id %u: %s
pl: Nie można utrwalić dquot dla id %u: %s

en: Cannot read header of old quotafile.
pl: Nie można odczytać nagłówka starego pliku limitów.

en: Bad file magic or version (probably not quotafile with bad endianity).
pl: Błędny znak magiczny lub wersja pliku (raczej nie plik limitów dla innego procesora).

en: Cannot read information about old quotafile.
pl: Nie można odczytać informacji o starym pliku limitów.

en: Cannot get name of new quotafile.
pl: Nie można uzyskać nazwy nowego pliku limitów.

en: Cannot rename new quotafile %s to name %s: %s
pl: Nie można zmienić nazwy nowego pliku limitów %s na %s: %s

en: Cannot open old format file for %ss on %s
pl: Nie można otworzyć pliku limitów %s w starym formacie na %s

en: Cannot create file for %ss for new format on %s: %s
pl: Nie można utworzyć pliku limitów %s dla nowego formatu na %s: %s

en: Cannot open old quota file on %s: %s
pl: Nie można otworzyć starego pliku limitów na %s: %s

en: Unknown action should be performed.
pl: Miała być wykonana nieznana akcja.

en: Usage:
    	edquota %1$s[-u] [-F formatname] [-p username] [-f filesystem] username ...
    	edquota %1$s-g [-F formatname] [-p groupname] [-f filesystem] groupname ...
    	edquota [-u|g] [-F formatname] [-f filesystem] -t
    	edquota [-u|g] [-F formatname] [-f filesystem] -T username|groupname ...
pl: Składnia:
    	edquota %1$s[-u] [-F format] [-p użytkownik] [-f system-plików] użytkownik ...
    	edquota %1$s-g [-F format] [-p grupa] [-f system-plików] grupa ...
    	edquota [-u|g] [-F format] [-f system-plików] -t
    	edquota [-u|g] [-F format] [-f system-plików] -T użytkownik|grupa ...

en: 
    -u, --user                    edit user data
    -g, --group                   edit group data
pl: 
    -u, --user                    zmiana danych użytkownika
    -g, --group                   zmiana danych grupy

en: -r, --remote                  edit remote quota (via RPC)
    -m, --no-mixed-pathnames      trim leading slashes from NFSv4 mountpoints
pl: -r, --remote                  zmiana zdalnego limitu (poprzez RPC)
    -m, --no-mixed-pathnames      usunięcie początkowych / z punktów mont. NFSv4

en: -F, --format=formatname       edit quotas of a specific format
    -p, --prototype=name          copy data from a prototype user/group
        --always-resolve          always try to resolve name, even if it is
                                  composed only of digits
    -f, --filesystem=filesystem   edit data only on a specific filesystem
    -t, --edit-period             edit grace period
    -T, --edit-times              edit grace time of a user/group
    -h, --help                    display this help text and exit
    -V, --version                 display version information and exit
pl: -F, --format=format           zmiana limitów w podanym formacie
    -p, --prototype=nazwa         skopiowanie danych od wzorcowego użytkownika/grupy
        --always-resolve          próba rozwiązania nazwy zawsze, nawet jeśli
                                  składa się wyłącznie z cyfr
    -f, --filesystem=system-plików  zmiana danych tylko na podanym systemie plików
    -t, --edit-period             zmiana okresu pobłażliwości
    -T, --edit-times              zmiana czasu pobłażliwości użytkownika/grupy
    -h, --help                    wyświetlenie tego opisu i zakończenie
    -V, --version                 wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie

en: Bugs to: %s
pl: Błędy na adres: %s

en: Prototype name does not make sense when editing grace period or times.
pl: Wzorcowy użytkownik nie ma sensu przy edycji okresów pobłażliwości.

en: Cannot change grace times over RPC protocol.
pl: Nie można zmienić okresów pobłażliwości przy użyciu protokołu RPC.

en: Cannot get quota information for user %s
pl: Nie można uzyskać informacji o limitach dla użytkownika %s

en: fsname mismatch
pl: Nazwa systemu plików się nie zgadza

en: No filesystems with quota detected.
pl: Nie wykryto systemów plików z limitami.

en: Cannot create temporary file: %s
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego: %s

en: Cannot change owner of temporary file: %s
pl: Nie można zmienić właściciela pliku tymczasowego: %s

en: Cannot write grace times to file.
pl: Nie można zapisać okresów pobłażliwości do pliku.

en: Error while editing grace times.
pl: Błąd podczas edycji okresów pobłażliwości.

en: Failed to parse grace times file.
pl: Analiza pliku okresów pobłażliwości nie powiodła się.

en: Cannot get quota information for user %s.
pl: Nie można uzyskać informacji o limitach dla użytkownika %s.

en: Cannot write individual grace times to file.
pl: Nie można zapisać do pliku pojedynczych okresów pobłażliwości.

en: Error while editing individual grace times.
pl: Błąd podczas edycji pojedynczych okresów pobłażliwości.

en: Cannot read individual grace times from file.
pl: Nie można odczytać z pliku pojedynczych okresów pobłażliwości.

en: Cannot write quotas to file.
pl: Nie można zapisać limitów do pliku.

en: Error while editing quotas.
pl: Błąd podczas edycji limitów.

en: Cannot reopen!
pl: Nie można ponownie otworzyć!

en: Cannot read quotas from file.
pl: Nie można odczytać limitów z pliku.

en: Usage: %s [-acfugvViTq] [filesystem...]
pl: Składnia: %s [-acfugvViTq] [system-plików...]

en: cannot open %s: %s
pl: nie można otworzyć %s: %s

en: XFS_IOC_FSBULKSTAT ioctl failed: %s
pl: ioctl XFS_IOC_FSBULKSTAT nie powiódł się: %s

en: Usage: quota [-guqvswim] [-l | [-Q | -A]] [-F quotaformat]
pl: Składnia: quota [-guqvswim] [-l | [-Q | -A]] [-F format]

en: 	quota [-qvswim] [-l | [-Q | -A]] [-F quotaformat] -u username ...
pl: 	quota [-qvswim] [-l | [-Q | -A]] [-F format] -u użytkownik ...

en: 	quota [-qvswim] [-l | [-Q | -A]] [-F quotaformat] -g groupname ...
pl: 	quota [-qvswim] [-l | [-Q | -A]] [-F format] -g grupa ...

en: 	quota [-qvswugQm] [-F quotaformat] -f filesystem ...
pl: 	quota [-qvswugQm] [-F format] -f system-plików ...

en: 
    -u, --user                display quota for user
    -g, --group               display quota for group
    -q, --quiet               print more terse message
    -v, --verbose             print more verbose message
    -s, --human-readable      display numbers in human friendly units (MB, GB...)
        --always-resolve      always try to translate name to id, even if it is
    			  composed of only digits
    -w, --no-wrap             do not wrap long lines
    -p, --raw-grace           print grace time in seconds since epoch
    -l, --local-only          do not query NFS filesystems
    -Q, --quiet-refuse        do not print error message when NFS server does
                              not respond
    -i, --no-autofs           do not query autofs mountpoints
    -F, --format=formatname   display quota of a specific format
    -f, --filesystem-list     display quota information only for given filesystems
    -A, --nfs-all             display quota for all NFS mountpoints
    -m, --no-mixed-pathnames  trim leading slashes from NFSv4 mountpoints
        --show-mntpoint       show mount point of the file system in output
        --hide-device         do not show file system device in output
    -h, --help                display this help message and exit
    -V, --version             display version information and exit
pl: 
    -u, --user                wyświetlenie limitów dla użytkownika
    -g, --group               wyświetlenie limitów dla grupy
    -q, --quiet               wypisywanie bardziej zwięzłych komunikatów
    -v, --verbose             wypisywanie bardziej wyczerpujących komunikatów
    -s, --human-readable      wyświetlanie liczb w jednostkach przyjaznych dla
                              człowieka (MB, GB...)
        --always-resolve      próba rozwiązania nazwy zawsze, nawet jeśli składa
                              się wyłącznie z cyfr
    -w, --no-wrap             niezawijanie długich linii
    -p, --raw-grace           wypisywanie czasu pobłażliwości w sekundach od epoch
    -l, --local-only          bez odpytywania serwera NFS
    -Q, --quiet-refuse        niewypisywanie komunikatów błędów jeśli serwer NFS
                              nie odpowiada
    -i, --no-autofs           bez odpytywania punktów montowania autofs
    -F, --format=format       wyświetlenie limitów w podanym formacie
    -f, --filesystem-list     wyświetlenie informacji tylko dla podanych systemów
                              plików
    -A, --nfs-all             wyświetlenie limitów dla wszystkich NFS-ów
    -m, --no-mixed-pathnames  usunięcie początkowych / z punktów montowania NFSv4
        --show-mntpoint       wyświetlanie punktów montowania systemów plików
        --hide-device         bez wyświetlania urządzeń systemów plików
    -h, --help                wyświetlenie tego opisu i zakończenie
    -V, --version             wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie

en: space
pl: miejsce

en: blocks
pl: bloki

en: Disk quotas for %s %s (%cid %u): %s
pl: Ograniczenia dyskowe %s %s (%cid %u): %s

en: Filesystem
pl: System plików

en: quota
pl: miękki

en: limit
pl: twardy

en: grace
pl: pobł.

en: files
pl: pliki

en: File limit reached on
pl: Twardy limit plików osiągnięty na

en: In file grace period on
pl: Okres pobłażliwości dla plików na

en: Over file quota on
pl: Miękki limit dla plików przekroczony na

en: Block limit reached on
pl: Twardy limit bloków osiągnięty na

en: In block grace period on
pl: Okres pobłażliwości dla bloków na

en: Over block quota on
pl: Miękki limit dla bloków przekroczony na

en: none
pl: brak

en: Warning: Ignoring -%c when filesystem list specified.
pl: Uwaga: Zignorowano -%c kiedy została podana lista systemów plików.

en: No filesystem specified.
pl: Nie podano systemu plików.

en: Gid set allocation (%d): %s
pl: Przydzielenie zbioru gid (%d): %s

en: Usage: %s [options]
    Options are:
     -h --help         shows this text
     -V --version      shows version information
     -C --no-console   do not try to write messages to console
     -b --print-below  write to console also information about getting below hard/soft limits
     -D --no-dbus      do not try to write messages to DBUS
     -F --foreground   run daemon in foreground
pl: Składnia: %s [opcje]
    Opcje to:
     -h --help         wyświetlenie tego opisu
     -V --version      wyświetlenie informacji o wersji
     -C --no-console   bez wypisywania komunikatów na konsoli
     -b --print-below  wypisywanie na konsoli także informacji o zejściu poniżej limitów
                       (twardych i miękkich)
     -D --no-dbus      bez wypisywania komunikatów przez DBUS
     -F --foreground   uruchomienie demona jako procesu pierwszoplanowego

en: Unknown option '%c'.
pl: Nieznana opcja '%c'.

en: No possible destination for messages. Nothing to do.
pl: Brak celu dla komunikatów. Nie ma nic do roboty.

en: Error parsing netlink message.
pl: Błąd analizy komunikatu netlink.

en: Unknown format of kernel netlink message!
    Maybe your quota tools are too old?
pl: Nieznany format komunikatu netlink jądra!
    Może narzędzia quota są za stare?

en: Cannot allocate netlink handle!
pl: Nie można przydzielić uchwytu netlink!

en: Cannot connect to netlink socket: %s
pl: Nie można połączyć się z gniazdem netlink: %s

en: Cannot resolve quota netlink name: %s
pl: Nie można rozwiązać nazwy netlink limitów: %s

en: Cannot join quota multicast group: %s
pl: Nie można dołączyć do grupy multicastowej limitów: %s

en: Cannot register callback for netlink messages: %s
pl: Nie można zarejestrować wywołania zwrotnego dla komunikatów netlink: %s

en: Cannot connect to system DBUS: %s
pl: Nie można połączyć się z systemowym DBUS-em: %s

en: Failed to find tty of user %llu to report warning to.
pl: Nie udało się odnaleźć tty użytkownika %llu w celu zgłoszenia ostrzeżenia.

en: Failed to open tty %s of user %llu to report warning.
pl: Nie udało się otworzyć tty %s użytkownika %llu w celu zgłoszenia ostrzeżenia.

en: Warning
pl: Uwaga

en: Error
pl: Błąd

en: Info
pl: Informacja

en: file limit reached
pl: osiągnięto twardy limit plików

en: file quota exceeded too long
pl: miękki limit plików przekroczony zbyt długo

en: file quota exceeded
pl: przekroczono miękki limit plików

en: block limit reached
pl: osiągnięto twardy limit bloków

en: block quota exceeded too long
pl: miękki limit bloków przekroczony zbyt długo

en: block quota exceeded
pl: przekroczono miękki limit bloków

en: got below file limit
pl: zejście poniżej twardego limitu plików

en: got below file quota
pl: zejście poniżej miękkiego limitu plików

en: got below block limit
pl: zejście poniżej twardego limitu bloków

en: got below block quota
pl: zejście poniżej miękkiego limitu bloków

en: unknown quota warning
pl: nieznane ostrzeżenie dotyczące limitów

en: Failed to write quota message for user %llu to %s: %s
pl: Nie udało się wypisać komunikatu o limicie dla użytkownika %llu na %s: %s

en: Cannot create DBUS message: No enough memory.
pl: Nie można utworzyć komunikatu DBUS: za mało pamięci.

en: Failed to write message to dbus: No enough memory.
pl: Nie udało się wypisać komunikatu przez dbus: za mało pamięci.

en: Failed to read or parse quota netlink message: %s
pl: Nie udało się odczytać lub przeanalizować komunikatu netlink: %s

en: Undefined program name.
pl: Niezdefiniowana nazwa programu.

en: Not enough memory to build PID file name.
pl: Za mało pamięci, aby zbudować nazwę pliku PID.

en: Could not open PID file '%s': %s
pl: Nie udało się otworzyć pliku PID '%s': %s

en: Could not write daemon's PID into '%s'.
pl: Nie udało się zapisać PID-u demona do '%s'.

en: Could not close PID file '%s'.
pl: Nie udało się zamknąć pliku PID-u '%s'.

en: Could not register PID file removal on SIGTERM.
pl: Nie udało się zarejestrować usuwania pliku PID-u pod SIGTERM.

en: Could not store my PID %jd.
pl: Nie udało się zapisać własnego PID-u %jd.

en: Not enough memory.
pl: Za mało pamięci.

en: Adding hardlink for inode %llu
pl: Dodawanie dowiązania dla i-węzła %llu

en: Adding dquot structure type %s for %d
pl: Dodawanie struktury dquot typu %s dla %d

en: Cannot open file %s: %s
pl: Nie można otworzyć pliku %s: %s

en: Cannot get exact used space... Results might be inaccurate.
pl: Nie można dokładnie uzyskać użytej przestrzeni... wyniki mogą być niedokładne.

en: Utility for checking and repairing quota files.
    %s [-gucbfinvdmMR] [-F <quota-format>] filesystem|-a
    
    -u, --user                check user files
    -g, --group               check group files
    -c, --create-files        create new quota files
    -b, --backup              create backups of old quota files
    -f, --force               force check even if quotas are enabled
    -i, --interactive         interactive mode
    -n, --use-first-dquot     use the first copy of duplicated structure
    -v, --verbose             print more information
    -d, --debug               print even more messages
    -m, --no-remount          do not remount filesystem read-only
    -M, --try-remount         try remounting filesystem read-only,
                              continue even if it fails
    -R, --exclude-root        exclude root when checking all filesystems
    -F, --format=formatname   check quota files of specific format
    -a, --all                 check all filesystems
    -h, --help                display this message and exit
    -V, --version             display version information and exit
pl: Narzędzie do sprawdzania i naprawy plików limitów.
    %s [-gucbfinvdmMR] [-F <format-limitów>] system-plików|-a
    
    -u, --user                sprawdzenie plików użytkowników (user)
    -g, --group               sprawdzenie plików grup (group)
    -c, --create-files        utworzenie nowych plików limitów
    -b, --backup              utworzenie kopii zapasowych starych plików limitów
    -f, --force               wymuszenie sprawdzenia nawet jeśli limity są włączone
    -i, --interactive         tryb interaktywny
    -n, --use-first-dquot     użycie pierwszej kopii powielonej struktury
    -v, --verbose             wypisywanie większej ilości informacji
    -d, --debug               wypisywanie jeszcze większej liczby komunikatów
    -m, --no-remount          bez przemontowywania systemu plików tylko do odczytu
    -M, --try-remount         próba przemontowania systemu plików tylko do odczytu,
                              kontynuacja nawet jeśli się to nie powiedzie
    -R, --exclude-root        wykluczenie głównego systemu plików przy sprawdzaniu
                              wszystkich systemów plików
    -F, --format=format       sprawdzenie plików limitów w podanym formacie
    -a, --all                 sprawdzenie wszystkich systemów plików
    -h, --help                wyświetlenie tego opisu i zakończenie
    -V, --version             wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie

en: error (%d) while opening %s
pl: błąd (%d) podczas otwierania %s

en: error (%d) while allocating file inode bitmap
pl: błąd (%d) podczas przydzielania bitmapy i-węzłów plików

en: errstr (%d) while allocating directory inode bitmap
pl: errstr (%d) podczas przydzielania bitmapy i-węzłów katalogów

en: error (%d) while opening inode scan
pl: błąd (%d) podczas otwierania skanu i-węzłów

en: error (%d) while starting inode scan
pl: błąd (%d) podczas uruchamiania skanu i-węzłów

en: Found i_num %ld, blocks %ld
pl: Znaleziono i_num %ld, %ld bloków

en: High uid detected.
pl: Wykryto duży uid.

en: Something weird happened while scanning. Error %d
pl: Podczas skanowania zdarzyło się coś dziwnego. Błąd %d

en: Cannot stat directory %s: %s
pl: Nie można wykonać stat na katalogu %s: %s

en: 
    Can open directory %s: %s
pl: 
    Nie można otworzyć katalogu %s: %s

en: lstat: Cannot stat `%s/%s': %s
    Guess you'd better run fsck first !
    exiting...
pl: lstat: Nie można wykonać stat na `%s/%s': %s
    Lepiej najpierw uruchomić fsck!
    zakończenie...

en: 	Adding %s size %lld ino %d links %d uid %u gid %u
pl: 	Dodawanie %s, o rozmiarze %lld, i-węzeł %d, dowiązań %d uid %u gid %u

en: Scanning stored directories from directory stack
pl: Skanowanie zapisanych na stosie katalogów

en: popd %s
    Entering directory %s
pl: popd %s
    Wejście do katalogu %s

en: Leaving %s
pl: Opuszczanie %s

en: Going to check %s quota file of %s
pl: Rozpoczynanie sprawdzania pliku limitów %s na %s

en: Quota for %ss is enabled on mountpoint %s so quotacheck might damage the file.
pl: Limity %s włączone w punkcie montowania %s - quotacheck może uszkodzić plik.

en: Should I continue?
pl: Czy kontynuować?

en: As you wish... Canceling check of this file.
pl: Wedle życzenia... anulowanie sprawdzania tego pliku.

en: Quota for %ss is enabled on mountpoint %s so quotacheck might damage the file.
    Please turn quotas off or use -f to force checking.
pl: Limity %s włączone w punkcie montowania %s - quotacheck może uszkodzić plik.
    Proszę wyłączyć limity lub użyć -f, aby wymusić sprawdzanie.

en: Error while syncing quotas on %s: %s
pl: Błąd podczas synchronizacji limitów na %s: %s

en: Cannot get quotafile name for %s
pl: Nie można uzyskać nazwy pliku limitów dla %s

en: Cannot open quotafile %s: %s
pl: Nie można otworzyć pliku limitów %s: %s

en: Renaming new files to proper names.
pl: Zmiana nazw nowych plików na właściwe.

en: Cannot get name of old quotafile on %s.
pl: Nie można uzyskać nazwy starego pliku limitów na %s.

en: Old file not found.
pl: Nie znaleziono starego pliku.

en: Error while searching for old quota file %s: %s
pl: Błąd podczas poszukiwania starego pliku limitów %s: %s

en: Old file found removed during check!
pl: Stary plik został usunięty przy sprawdzaniu!

en: Error while opening old quota file %s: %s
pl: Błąd podczas otwierania starego pliku limitów %s: %s

en: EXT2_IOC_GETFLAGS failed: %s
pl: ioctl XFS_IOC_GETFLAGS nie powiódł się: %s

en: Quota file %s has IMMUTABLE flag set. Clearing.
pl: Plik limitów %s ma ustawioną flagę niezmienności (IMMUTABLE). Czyszczenie.

en: Failed to remove IMMUTABLE flag from quota file %s: %s
pl: Nie udało się usunąć flagi niezmienności (IMMUTABLE) z pliku limitów %s: %s

en: Renaming old quotafile to %s~
pl: Zmiana nazwy starego pliku limitów na %s~

en: Name of quota file too long. Contact %s.
pl: Nazwa pliku limitów zbyt długa. Proszę o kontakt z %s.

en: Cannot rename old quotafile %s to %s: %s
pl: Nie można zmienić nazwy starego pliku limitów %s na %s: %s

en: Renaming new quotafile
pl: Zmiana nazwy nowego pliku limitów

en: Cannot change permission of %s: %s
pl: Nie można zmienić uprawnień %s: %s

en: Cannot open new quota file %s: %s
pl: Nie można otworzyć nowego pliku limitów %s: %s

en: Warning: Cannot set EXT2 flags on %s: %s
pl: Uwaga: Nie można ustawić flag EXT2 na %s: %s

en: Dumping gathered data for %ss.
pl: Zrzucanie zgromadzonych danych typu %s.

en: Cannot initialize IO on xfs/gfs2 quotafile: %s
pl: Nie można zainicjować we/wy na pliku limitów xfs/gfs2: %s

en: Cannot initialize IO on new quotafile: %s
pl: Nie można zainicjować we/wy na nowym pliku limitów: %s

en: Cannot finish IO on new quotafile: %s
pl: Nie można zakończyć we/wy na nowym pliku limitów: %s

en: Data dumped.
pl: Dane zrzucone.

en: Cannot find checked quota file for %ss on %s!
pl: Nie można znaleźć sprawdzonego pliku limitów %s na %s!

en: Cannot turn %s quotas off on %s: %s
    Kernel won't know about changes quotacheck did.
pl: Nie można wyłączyć limitów %s na %s: %s
    Jądro nie zauważy zmian wykonanych przez checkquota.

en: Cannot turn %s quotas on on %s: %s
    Kernel won't know about changes quotacheck did.
pl: Nie można włączyć limitów %s na %s: %s
    Jądro nie zauważy zmian wykonanych przez checkquota.

en: Substracting space used by old %s quota file.
pl: Odejmowanie miejsca użytego przez stary plik limitów %s.

en: Old %s file name could not been determined. Usage will not be subtracted.
pl: Nie udało się określić nazwy starego pliku %s. Miejsce nie będzie odjęte.

en: Cannot stat old %s quota file %s: %s. Usage will not be subtracted.
pl: Nie można wykonać stat starego pliku limitów %s %s: %s. Miejsce nie będzie odjęte.

en: Quota structure for %s owning quota file not present! Something is really wrong...
pl: Brak struktury limitów %s dla właściciela pliku limitów! Coś jest naprawdę źle...

en: Substracted %lu bytes.
pl: Odjęto %lu bajtów.

en: Cannot stat mountpoint %s: %s
pl: Nie można wykonać stat na punkcie montowania %s: %s

en: Mountpoint %s is not a directory?!
pl: Punkt montowania %s nie jest katalogiem?!

en: Cannot remount filesystem mounted on %s read-only. Counted values might not be right.
pl: Nie można przemontować r/o systemu plików zamontowanego pod %s. Policzone wartości mogą być błędne.

en: Cannot remount filesystem mounted on %s read-only so counted values might not be right.
    Please stop all programs writing to filesystem or use -m flag to force checking.
pl: Nie można przemontować r/o systemu plików zamontowanego pod %s, więc policzone
    wartości mogą być błędne. Proszę zatrzymać wszystkie programy piszące na ten
    system plików lub użyć flagi -m, aby wymusić sprawdzanie.

en: Filesystem remounted read-only
pl: System plików przemontowany tylko do odczytu

en: Scanning %s [%s]
pl: Skanowanie %s [%s]

en: done
pl: zrobiono

en: Checked %d directories and %d files
pl: Sprawdzono %d katalogów i %d plików

en: Cannot remount filesystem %s read-write. cannot write new quota files.
pl: Nie można przemontować r/w systemu plików %s. Nie można zapisać nowych plików.

en: Filesystem remounted RW.
pl: Przemontowano system plików do zapisu i odczytu.

en: Cannot find quota option on filesystem %s with quotas!
pl: Nie można znaleźć opcji limitów dla systemu plików %s z limitami!

en: Cannot detect quota format for journalled quota on %s
pl: Nie można wykryć formatu limitów dla limitów z kroniką na %s

en: Cannot get system info: %s
pl: Nie można uzyskać informacji systemowych: %s

en: Your kernel probably supports journaled quota but you are not using it. Consider switching to journaled quota to avoid running quotacheck after an unclean shutdown.
pl: Jądro prawdopodobnie obsługuje limity z kroniką, ale nie są one używane. Proszę rozważyć przejście na limity z kroniką, aby zapobiec uruchamianiu quotacheck po każdym nienormalnym zamknięciu systemu.

en: Cannot initialize mountpoint scan.
pl: Nie można zainicjować skanu punktów montowania.

en: Skipping %s [%s]
pl: Pomijanie %s [%s]

en: Cannot guess format from filename on %s. Please specify format on commandline.
pl: Nie można odgadnąć formatu z nazwy pliku na %s. Proszę podać format w poleceniu.

en: Detected quota format %s
pl: Wykryto format limitów %s

en: Cannot find filesystem to check or filesystem not mounted with quota option.
pl: Nie znaleziono systemu plików do sprawdzenia lub nie jest zamontowany z obsługą limitów.

en: Allocated %d bytes memory
    Free'd %d bytes
    Lost %d bytes
pl: Przydzielono %d bajtów pamięci
    Zwolniono %d bajtów
    Stracono %d bajtów

en: Cannot read entry for id %u from quotafile %s: %s
pl: Nie można odczytać wpisu dla id %u z pliku limitów %s: %s

en: Entry for id %u is truncated.
pl: Wpis dla id %u jest ucięty.

en: Loading first quota entry with grace times.
pl: Wczytywanie pierwszego wpisu limitów z okresami pobłażliwości.

en: Cannot read first entry from quotafile %s: %s
pl: Nie można odczytać pierwszego wpisu z pliku limitów %s: %s

en: WARNING - Quotafile %s was probably truncated. Cannot save quota settings...
pl: UWAGA - plik limitów %s zapewne był ucięty. Nie można zapisać ustawień...

en: First entry loaded.
pl: Wczytano pierwszy wpis.

en: Checking quotafile info...
pl: Sprawdzanie informacji w pliku limitów...

en: Cannot read info from quota file %s: %s
pl: Nie można odczytać informacji z pliku limitów %s: %s

en: WARNING - Quota file %s was probably truncated. Cannot save quota settings...
pl: UWAGA - plik limitów %s zapewne był ucięty. Nie można zapisać ustawień...

en: WARNING - Quota file info was corrupted.
pl: UWAGA - informacje w pliku limitów były uszkodzone.

en: Size of file: %lu
    Blocks: %u Free block: %u Block with free entry: %u Flags: %x
pl: Rozmiar pliku: %lu
    Bloki: %u Wolny blok: %u Blok z wolnym wpisem: %u Flagi: %x

en: Setting grace times and other flags to default values.
    Assuming number of blocks is %u.
pl: Ustawianie okresów pobłażliwości i innych flag na wartości domyślne.
    Przyjęcie liczby bloków %u.

en: File info done.
pl: Informacje z pliku wczytane.

en: Corrupted blocks:
pl: Bloki uszkodzone:

en: Block %u:
pl: Blok %u:

en: Duplicated entries.
pl: Powtórzone wpisy.

en: Found more structures for ID %u. Using values: BHARD: %lld BSOFT: %lld IHARD: %lld ISOFT: %lld
pl: Znaleziono więcej struktur dla ID %u. Użycie wartości: BHARD: %lld BSOFT %lld IHARD: %lld ISOFT: %lld

en: Found more structures for ID %u. Values: BHARD: %lld/%lld BSOFT: %lld/%lld IHARD: %lld/%lld ISOFT: %lld/%lld
pl: Znaleziono więcej struktur dla ID %u. Wartości: BHARD %lld/%lld BSOFT: %lld/%lld IHARD: %lld/%lld ISOFT: %lld/%lld

en: Should I use new values?
pl: Czy użyć nowych wartości?

en: ID %u has more structures. User intervention needed (use -i for interactive mode or -n for automatic answer).
pl: ID %u ma więcej struktur. Potrzebna inwencja użytkownika (-i dla trybu interaktywnego lub -n dla automatycznej odpowiedzi).

en: Block %u is truncated.
pl: Blok %u jest ucięty.

en: Reference to illegal block %u
pl: Odniesienie do nieprawidłowego bloku %u

en: Block %u in tree referenced twice
pl: Dwukrotne odniesienie w drzewie do bloku %u

en: Illegal free block reference to block %u
pl: Błędne odniesienie pustego bloku do bloku %u

en: Corrupted number of used entries (%u)
pl: Uszkodzona liczba użytych wpisów (%u)

en: Quota file %s has corrupted headers. You have to specify quota format on command line.
pl: Plik limitów %s ma uszkodzone nagłówki. Trzeba określić format limitów z linii poleceń.

en: Checking quotafile headers...
pl: Sprawdzanie nagłówków pliku limitów...

en: Cannot read header from quotafile %s: %s
pl: Nie można odczytać nagłówka z pliku limitów %s: %s

en: WARNING -  Quotafile %s was probably truncated. Cannot save quota settings...
pl: UWAGA - plik limitów %s zapewne był ucięty. Nie można zapisać ustawień...

en: WARNING - Quota file %s has corrupted headers
pl: UWAGA - plik limitów %s ma uszkodzone nagłówki

en: Quota file format version %d does not match the one specified on command line (%d). Quota file header may be corrupted.
pl: Wersja formatu pliku limitów %d nie zgadza się z wersją podaną z linii poleceń (%d). Plik limitów może być uszkodzony.

en: Continue checking assuming version from command line?
pl: Kontynuować sprawdzanie przy założeniu wersji podanej z linii poleceń?

en: Headers checked.
pl: Nagłówki sprawdzone.

en: Do not know how to buffer format %d
pl: Nie wiem jak buforować format %d

en: Headers of file %s checked. Going to load data...
pl: Nagłówki pliku %s sprawdzone. Rozpoczęcie wczytywania danych...

en: Cannot gather quota data. Tree root node corrupted.
pl: Nie można zgromadzić danych o limitach. Korzeń drzewa uszkodzony.

en: WARNING - Some data might be changed due to corruption.
pl: UWAGA - część danych może być zmieniona z powodu uszkodzenia.

en: Not found any corrupted blocks. Congratulations.
pl: Nie znaleziono żadnych uszkodzonych bloków. Gratulacje.

en: Only RPC quota format is allowed on NFS filesystem.
pl: Na systemie plików NFS dozwolony jest tylko format limitów RPC.

en: RPC quota format not compiled.
pl: Format limitów RPC nie wkompilowany.

en: RPC quota format specified for non-NFS filesystem.
pl: Podano format limitów RPC dla systemu plików innego niż NFS.

en: Only XFS quota format is allowed on XFS filesystem.
pl: Na systemie plików XFS dozwolony jest tylko format limitów XFS.

en: XFS quota allowed only on XFS filesystem.
pl: Format limitów XFS dozwolony tylko na systemie plików XFS.

en: Quota not supported by the filesystem.
pl: Limity nie są obsługiwane przez ten system plików.

en: Cannot find any quota file to work on.
pl: Nie znaleziono żadnego pliku limitów do operowania na nim.

en: Quota file not found or has wrong format.
pl: Pliku limitów nie znaleziono lub ma zły format.

en: Cannot sync quotas on device %s: %s
pl: Nie można zsynchronizować limitów na urządzeniu %s: %s

en: Cannot initialize quota on %s: %s
pl: Nie można zainicjować limitów na %s: %s

en: Creation of %s quota format is not supported.
pl: Tworzenie limitów w formacie %s nie jest obsługiwane.

en: Quota on %s is stored in system files and must be manipulated by fs tools.
pl: Limity na %s są zapisane w plikach systemowych i muszą być modyfikowane narzędziami dla systemu plików.

en: Cannot create new quotafile %s: %s
pl: Nie można utworzyć nowego pliku limitów %s: %s

en: Trying to set quota limits out of range supported by quota format on %s.
pl: Próba ustawienia limitów spoza zakresu obsługiwanego przez format limitów na %s.

en: Trying to set quota usage out of range supported by quota format on %s.
pl: Próba ustawienia wykorzystania limitów spoza zakresu obsługiwanego przez format limitów na %s.

en: Cannot get info for %s quota file from kernel on %s: %s
pl: Nie można uzyskać od jądra informacji o pliku limitów %s na %s: %s

en: Cannot set info for %s quota file from kernel on %s: %s
pl: Nie można ustawić w jądrze informacji o pliku limitów %s na %s: %s

en: Cannot get quota for %s %d from kernel on %s: %s
pl: Nie można uzyskać od jądra limitu %s dla id %d na %s: %s

en: Cannot set quota for %s %d from kernel on %s: %s
pl: Nie można ustawić w jądrze limitu %s dla id %d na %s: %s

en: Metadata init_io called when kernel support is not enabled.
pl: init_io metadanych wywołano bez włączonej obsługi w jądrze.

en: Metadata init_io called when kernel does not support generic quota interface!
pl: init_io metadanych wywołano bez obsługi ogólnego interfejsu limitów w jądrze!

en: Trying to write quota to readonly quotafile on %s
pl: Próba zapisu limitów do pliku limitów tylko do odczytu na %s

en: Cannot write block (%u): %s
pl: Nie można zapisać bloku (%u): %s

en: Cannot allocate new quota block (out of disk space).
pl: Nie można przydzielić nowego bloku limitów (brak miejsca na dysku).

en: find_free_dqentry(): Data block full but it shouldn't.
pl: find_free_dqentry(): Blok danych jest pełny, a nie powinien.

en: Inserting already present quota entry (block %u).
pl: Wstawianie już obecnego wpisu limitów (blok %u).

en: Cannot write quota (id %u): %s
pl: Nie można zapisać limitów (id %u): %s

en: Quota write failed (id %u): %s
pl: Zapis limitów nie powiódł się (id %u): %s

en: Quota structure has offset to other block (%u) than it should (%u).
pl: Struktura limitów ma wskazanie na inny blok (%u) niż powinna (%u).

en: Quota for id %u referenced but not present.
pl: Limit dla id %u nie istnieje, ale jest odniesienie do niego.

en: Cannot read quota structure for id %u: %s
pl: Nie można odczytać struktury limitów dla id %u: %s

en: Illegal reference (%u >= %u) in %s quota file on %s. Quota file is probably corrupted.
    Please run quotacheck(8) and try again.
pl: Niedozwolone odniesienie (%u >= %u) w pliku limitów %s na %s. Plik limitów jest
    prawdopodobnie uszkodzony. Proszę uruchomić quotacheck(8) i spróbować ponownie.

en: Trying to write info to readonly quotafile on %s.
pl: Próba zapisu informacji do pliku limitów tylko do odczytu na %s.

en: Your quota file is stored in wrong endianity. Please use convertquota(8) to convert it.
pl: Plik limitów jest zapisany dla innego procesora. Do konwersji służy convertquota(8).

en: Trying to write info to readonly quotafile on %s
pl: Próba zapisu informacji do pliku limitów tylko do odczytu na %s

en: Statistics:
    Total blocks: %u
    Data blocks: %u
    Entries: %u
    Used average: %f
pl: Statystyki:
    Bloków w sumie: %u
    Bloków danych: %u
    Wpisów: %u
    Użyte średnio: %f

en: *** Status for %s quotas on device %s
pl: *** Raport dla limitów %s na urządzeniu %s

en: ON
pl: WŁĄCZONE

en: OFF
pl: WYŁĄCZONE

en: Accounting: %s; Enforcement: %s
pl: Podliczanie: %s; Wymuszanie: %s

en: Accounting [ondisk]: %s; Enforcement [ondisk]: %s
pl: Podliczanie [na dysku]: %s; Wymuszanie [na dysku]: %s

en: Inode: none
pl: I-węzeł: żaden

en: Inode: #%llu (%llu blocks, %u extents)
pl: I-węzeł: #%llu (%llu bloków, %u ekstentów)

en: Usage:
    	%s [-guvp] [-F quotaformat] [-x state] -a
    	%s [-guvp] [-F quotaformat] [-x state] filesys ...
    
    -a, --all                %s
    -f, --off                turn quotas off
    -u, --user               operate on user quotas
    -g, --group              operate on group quotas
    -p, --print-state        print whether quotas are on or off
    -x, --xfs-command=cmd    perform XFS quota command
    -F, --format=formatname  operate on specific quota format
    -v, --verbose            print more messages
    -h, --help               display this help text and exit
    -V, --version            display version information and exit
pl: Skladnia:
    	%s [-guvp] [-F format] [-x stan] -a
    	%s [-guvp] [-F format] [-x stan] system-plików ...
    
    -a, --all                    %s
    -f, --off                    wyłączenie limitów
    -u, --user                   operowanie na limitach użytkowników
    -g, --group                  operowanie na limitach grup
    -p, --print-state            wypisanie, czy limity są włączone czy wyłączone
    -x, --xfs-command=polecenie  wykonanie polecenia dla limitów XFS
    -F, --format=format          operowanie na podanym formacie limitów
    -v, --verbose                wypisywanie większej liczby komunikatów
    -h, --help                   wyświetlenie tego opisu i zakończenie
    -V, --verbose                wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie

en: turn quotas off for all filesystems
pl: wyłączenie limitów na wszystkich systemach plików

en: turn quotas on for all filesystems
pl: włączenie limitów na wszystkich systemach plików

en: Cannot turn on/off quotas via RPC.
pl: Nie można włączyć/wyłączyć limitów przez RPC.

en: set root_squash on %s: %s
pl: ustawianie root_squash na %s: %s

en: %s: %s root_squash turned off
pl: %s: wyłączono %s root_squash

en: %s: %s root_squash turned on
pl: %s: włączono %s root_squash

en: quotactl on %s [%s]: %s
pl: quotactl na %s [%s]: %s

en: %s [%s]: %s quotas turned off
pl: %s [%s]: limity %s wyłączone

en: cannot find %s on %s [%s]
pl: nie można znaleźć %s na %s [%s]

en: using %s on %s [%s]: %s
pl: użycie %s na %s [%s]: %s

en: Maybe create new quota files with quotacheck(8)?
pl: Może utworzyć nowe pliki limitów przez quotacheck(8)?

en: Quota format not supported in kernel.
pl: Format limitów nie obsługiwany przez jądro.

en: %s [%s]: %s quotas turned on
pl: %s [%s]: limity %s włączone

en: Cannot change state of GFS2 quota.
pl: Nie można zmienić stanu limitów GFS2.

en: Cannot change state of XFS quota. It's not compiled in kernel.
pl: Nie można zmienić stanu limitów XFS. Nie są wkompilowane w jądro.

en: Cannot find quota file on %s [%s] to turn quotas on/off.
pl: Nie można znaleźć pliku limitów na %s [%s], aby włączyć/wyłączyć limity.

en: Quota file on %s [%s] does not exist or has wrong format.
pl: Plik limitów na %s [%s] nie istnieje lub ma niewłaściwy format.

en: %s quota on %s (%s) is %s
pl: Limity %s na %s (%s) są %s

en: on
pl: włączone

en: off
pl: wyłączone

en: Name must be quotaon or quotaoff not %s
pl: Nazwą musi być quotaon, lub quotaoff, nie %s

en: Required format %s not supported by kernel.
pl: Wymagany format %s nie obsługiwany przez jądro.

en: Warning: No quota format detected in the kernel.
pl: Uwaga: Nie wykryto formatu limitów w jądrze.

en: %s: Quota cannot be turned on on NFS filesystem
pl: %s: nie można włączyć limitów na systemie plików NFS

en: quotactl() on %s: %s
pl: quotactl() na %s: %s

en: Enabling %s quota on root filesystem (reboot to take effect)
pl: Włączanie limitów %s na / (zostaną uwzględnione po reboocie)

en: Enable XFS %s quota accounting during mount
pl: Należy włączyć podliczanie limitów %s na XFS podczas montowania

en: Cannot delete %s quota on %s - switch quota accounting off first
pl: Nie można usunąć limitów %s na %s - najpierw trzeba wyłączyć podliczanie

en: Enabling %s quota enforcement on %s
pl: Włączanie wymuszania limitów %s na %s

en: Already accounting %s quota on %s
pl: Podliczanie limitów %s było już włączone na %s

en: Disabling %s quota accounting on %s
pl: Wyłączanie podliczania limitów %s na %s

en: Quota enforcement already disabled for %s on %s
pl: Wymuszenie limitów %s było już wyłączone na %s

en: Cannot delete %s quota on %s - switch quota enforcement and accounting off first
pl: Nie można usunąć limitów %s na %s - najpierw należy wyłączyć wymuszanie i podliczanie

en: Enforcing %s quota already on %s
pl: Wymuszanie limitów %s było już włączone na %s

en: Cannot switch off %s quota accounting on %s when enforcement is on
pl: Nie można wyłączyć podliczania limitów %s na %s kiedy wymuszanie jest włączone

en: and accounting
pl: i podliczania

en: Disabling %s quota enforcement %son %s
pl: Wyłączanie wymuszania %2$slimitów %1$s na %3$s

en: Unexpected XFS quota state sought on %s
pl: Zauważono nieoczekiwany stan limitów XFS na %s

en: quotactl on %s: %s
pl: quotactl na %s: %s

en: %s: %s quotas turned off
pl: %s: limity %s wyłączone

en: %s: %s quotas turned on
pl: %s: limity %s włączone

en: Failed to delete quota: %s
pl: Nie udało się usunąć limitów: %s

en: %s: deleted %s quota blocks
pl: %s: usunięto bloki limitów %s

en: Invalid argument "%s"
pl: Błędny argument "%s"

en: %s (uid %d): Permission denied
pl: %s (uid %d): Brak uprawnień

en: %s (gid %d): gid set allocation (%d): %s
pl: %s (gid %d): przydzielenie zbioru gid (%d): %s

en: %s (gid %d): error while trying getgroups(): %s
pl: %s (gid %d): błąd podczas próby wykonania getgroups(): %s

en: %s (gid %d): Permission denied
pl: %s (gid %d): Brak uprawnień

en: error while getting quota from %s for %s (id %u): %s
pl: błąd podczas uzyskiwania limitów z %s dla %s (id %u): %s

en: Cannot write quota for %u on %s: %s
pl: Nie można zapisać limitów dla %u na %s: %s

en: Too many parameters to editor.
pl: Zbyt dużo parametrów dla edytora.

en: Cannot exec %s
pl: Nie można uruchomić %s

en: Cannot duplicate descriptor of file to write to: %s
pl: Nie można powielić deskryptora pliku do zapisu: %s

en: Disk quotas for %s %s (%cid %d):
pl: Limity dyskowe %s %s (%cid %d):

en:   Filesystem                   blocks       soft       hard     inodes     soft     hard
pl:   System plików                bloki        miękki     twardy   i-węzły    miękki   twardy

en: WARNING - %s: cannot change current block allocation
pl: UWAGA - %s: nie można zmienić aktualnego przydziału bloków

en: WARNING - %s: cannot change current inode allocation
pl: UWAGA - %s: nie można zmienić aktualnego przydziału i-węzłów

en: Cannot duplicate descriptor of temp file: %s
pl: Nie można powielić deskryptora pliku tymczasowego: %s

en: Bad format:
    %s
pl: Zły format:
    %s

en: Times to enforce softlimit for %s %s (%cid %d):
pl: Okresy wymuszenia miękkich limitów %s %s (%cid %d):

en: Time units may be: days, hours, minutes, or seconds
pl: Jednostkami czasu mogą być: days, hours, minutes, seconds

en:   Filesystem                         block grace               inode grace
pl:   System plików         Pobłażliwość dla bloków Pobłażliwość dla i-węzłów

en: unset
pl: nie ustawiona

en: 0seconds
pl: 0 sekund

en: %useconds
pl: %u sekund

en: bad format:
    %s
pl: zły format:
    %s

en: Bad time units. Units are 'second', 'minute', 'hour', and 'day'.
pl: Złe jednostki czasu. Jednostkami są 'second', 'minute', 'hour' i 'day'.

en: Cannot duplicate descriptor of file to edit: %s
pl: Nie można powielić deskryptora pliku do edycji: %s

en: Grace period before enforcing soft limits for %ss:
pl: Okres pobłażliwości przed wymuszeniem miękkich limitów %s:

en:   Filesystem             Block grace period     Inode grace period
pl:   System plików         Pobłażliwość dla bloków Pobłażliwość dla i-węzłów

en: Cannot reopen temp file: %s
pl: Nie można ponownie otworzyć pliku tymczasowego: %s

en: Cannot read stat file %s: %s
pl: Nie można odczytać pliku statystyk %s: %s

en: Error while getting quota statistics from kernel: %s
pl: Błąd podczas pobierania od jądra statystyk limitów: %s

en: Error while getting old quota statistics from kernel: %s
pl: Błąd podczas pobierania od jądra starych statystyk limitów: %s

en: Kernel quota version: old
pl: Wersja limitów w jądrze: stara

en: Kernel quota version: %u.%u.%u
pl: Wersja limitów w jądrze: %u.%u.%u

en: Number of dquot lookups: %ld
pl: Liczba poszukiwań dquot: %ld

en: Number of dquot drops: %ld
pl: Liczba zrzutów dquot: %ld

en: Number of dquot reads: %ld
pl: Liczba odczytów dquot: %ld

en: Number of dquot writes: %ld
pl: Liczba zapisów dquot: %ld

en: Number of quotafile syncs: %ld
pl: Liczba synchronizacji pliku limitów: %ld

en: Number of dquot cache hits: %ld
pl: Liczba trafień bufora dquot: %ld

en: Number of allocated dquots: %ld
pl: Liczba przydzielonych struktur dquot: %ld

en: Number of free dquots: %ld
pl: Liczba wolnych dquot: %ld

en: Number of in use dquot entries (user/group): %ld
pl: Liczba używanych wpisów dquot (użytkownik/grupa): %ld

en: Utility for syncing quotas.
    Usage:
    %s [-ug] -a | mntpoint...
pl: Narzędzie do synchronizacji limitów.
    Składnia:
    %s [-ug] -a | punkt-montowania...

en: %s quota sync failed: %s
pl: Synchronizacja limitów %s nie powiodła się: %s

en: %s quota sync failed for %s: %s
pl: Synchronizacja limitów %s dla %s nie powiodła się: %s

en: user %s does not exist.
pl: użytkownik %s nie istnieje.

en: group %s does not exist.
pl: grupa %s nie istnieje.

en: Unknown quota format: %s
    Supported formats are:
      vfsold - original quota format
      vfsv0 - standard quota format
      vfsv1 - quota format with 64-bit limits
      rpc - use RPC calls
      xfs - XFS quota format
pl: Nieznany format limitów: %s
    Obsługiwane formaty to:
      vfsold - oryginalny format limitów
      vfsv0 - standardowy format limitów
      vfsv1 - format limitów z limitami 64-bitowymi
      rpc - używanie wywołań RPC
      xfs - format limitów na XFS

en: %ddays
pl: %d dni

en: %uminutes
pl: %u minut

en: %uhours
pl: %u godzin

en: %udays
pl: %u dni

en: second
pl: sekunda

en: seconds
pl: sekund

en: minute
pl: minuta

en: minutes
pl: minut

en: hour
pl: godzina

en: hours
pl: godzin

en: day
pl: dzień

en: days
pl: dni

en: Cannot stat quota file %s: %s
pl: Nie można wykonać stat na pliku limitów %s: %s

en: Not all specified mountpoints are using quota.
pl: Nie wszystkie podane punkty montowania używają limitów.

en: Error while releasing file on %s
pl: Błąd podczas zwalniania pliku na %s

en: Cannot create set for sigaction(): %s
pl: Nie można utworzyć zbioru dla sigaction(): %s

en: Cannot set signal handler: %s
pl: Nie można ustawić obsługi sygnału: %s

en: Cannot reset signal handler: %s
pl: Nie można przywrócić obsługi sygnału: %s

en: Cannot open any file with mount points.
pl: Nie można otworzyć żadnego pliku z punktami montowania.

en: Cannot get device name for %s
pl: Nie można uzyskać nazwy urządzenia dla %s

en: Cannot resolve mountpoint path %s: %s
pl: Nie można rozwiązać ścieżki punktu montowania %s: %s

en: Cannot statfs() %s: %s
pl: Nie można wykonać statfs() %s: %s

en: Cannot stat() mounted device %s: %s
pl: Nie można wykonać stat() na zamontowanym urządzeniu %s: %s

en: Device (%s) filesystem is mounted on unsupported device type. Skipping.
pl: Urządzenie (%s), na którym jest zamontowany system plików, nie jest obsługiwanego typu. Pominięto.

en: Cannot stat() mountpoint %s: %s
pl: Nie można wykonać stat() na punkcie montowania %s: %s

en: Cannot find a device with %s.
    Skipping...
pl: Nie można znaleźć urządzenia z %s.
    Pomijanie...

en: Cannot stat() a mountpoint with %s: %s
    Skipping...
pl: Nie można wykonać stat() na punkcie montowania z %s: %s
    Pomijanie...

en: Cannot stat() given mountpoint %s: %s
    Skipping...
pl: Nie można wykonać stat() na podanym punkcie montowania %s: %s
    Pomijanie...

en: Cannot find a filesystem mountpoint for directory %s
pl: Nie można znaleźć punktu montowania systemu plików dla katalogu %s

en: Cannot resolve path %s: %s
pl: Nie można rozwiązać ścieżki %s: %s

en: Cannot find mountpoint for device %s
pl: Nie można znaleźć punktu montowania dla urządzenia %s

en: Specified path %s is not directory nor device.
pl: Podana ścieżka %s nie jest katalogiem ani urządzeniem.

en: No correct mountpoint specified.
pl: Nie podano poprawnego punktu montowania.

en: Mountpoint (or device) %s not found or has no quota enabled.
pl: Nie znaleziono punktu montowania (lub urządzenia) %s, albo nie ma on włączonych limitów.

en: Utility for reporting quotas.
    Usage:
    %s [-vugsi] [-c|C] [-t|n] [-F quotaformat] (-a | mntpoint)
    
    -v, --verbose               display also users/groups without any usage
    -u, --user                  display information about users
    -g, --group                 display information about groups
    -s, --human-readable        show numbers in human friendly units (MB, GB, ...)
    -t, --truncate-names        truncate names to 9 characters
    -p, --raw-grace             print grace time in seconds since epoch
    -n, --no-names              do not translate uid/gid to name
    -i, --no-autofs             avoid autofs mountpoints
    -c, --batch-translation     translate big number of ids at once
    -C, --no-batch-translation  translate ids one by one
    -F, --format=formatname     report information for specific format
    -h, --help                  display this help message and exit
    -V, --version               display version information and exit
pl: Narzędzie do raportowania o limitach.
    Składnia:
    %s [-vugsi] [-c|C] [-t|n] [-F format] (-a | punkt-montowania)
    
    -v, --verbose               wyświetlanie także użytkowników/grup nie
                                zajmujących miejsca
    -u, --user                  wyświetlanie informacji o użytkownikach
    -g, --group                 wyświetlanie informacji o grupach
    -s, --human-readable        wyświetlanie liczb w jednostkach przyjaznych dla
                                człowieka (MB, GB...)
    -t, --truncate-names        obcinanie nazw do 9 znaków
    -p, --raw-grace             wypisywanie czasu pobłażliwości w sekundach od epoch
    -n, --no-names              bez tłumaczenia uidów/gidów na nazwy
    -i, --no-autofs             pomijanie punktów montowania autofs
    -c, --batch-translation     tłumaczenie dużej liczby identyfikatorów naraz
    -C, --no-batch-translation  tłumaczenie identyfikatorów po jednym
    -F, --format=format         raportowanie informacji dla podanego formatu
    -h, --help                  wyświetlenie tego opisu i zakończenie
    -V, --version               wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie

en: Repquota cannot report through RPC calls.
pl: repquota nie może raportować poprzez wywołania RPC.

en: Specified both -n and -t but only one of them can be used.
pl: Podano jednocześnie -n i -t, ale tylko jedna z nich może być użyte.

en: Space
pl: miejsca

en: Block
pl: bloków

en: *** Report for %s quotas on device %s
pl: *** Raport dla limitów %s na urządzeniu %s

en: Block grace time: %s; Inode grace time: %s
pl: Okres pobłażliwości dla bloków: %s; Okres pobłażliwości dla i-węzłów: %s

en:                         %s limits                File limits
pl:                        Limity %-7s                Limity plików

en: %-9s       used    soft    hard  grace    used  soft  hard  grace
pl: %-9s       używ.   mięk.   twar. pobł.    używ. mięk. twar. pobł.

en: User
pl: Użytkownik

en: Group
pl: Grupa

en: Usage: %s [options]
    Options are:
     -h --help             shows this text
     -V --version          shows version information
     -F --foreground       starts the quota service in foreground
     -I --autofs           do not ignore mountpoints mounted by automounter
     -p --port <port>      listen on given port
     -s --no-setquota      disables remote calls to setquota (default)
     -S --setquota         enables remote calls to setquota
     -x --xtab <path>      set an alternative file with NFSD export table
pl: Składnia: %s [opcje]
    Opcje to:
     -h --help             wyświetlenie tego opisu
     -V --version          wyświetlenie informacji o wersji
     -F --foreground       uruchomienie usługi quota jako procesu pierwszoplanowego
     -I --autofs           nieignorowanie punktów obsługiwanych przez automounter
     -p --port <port>      nasłuchiwanie na podanym porcie
     -s --no-setquota      wyłączenie zdalnych wywołań setquota (domyślne)
     -S --setquota         włączenie zdalnych wywołań setquota
     -x --xtab <ścieżka>   ustawienie alternatywnego pliku z tabelą export NFSD

en: Usage: %s [options]
    Options are:
     -h --help             shows this text
     -V --version          shows version information
     -F --foreground       starts the quota service in foreground
     -I --autofs           do not ignore mountpoints mounted by automounter
     -p --port <port>      listen on given port
     -x --xtab <path>      set an alternative file with NFSD export table
pl: Składnia: %s [opcje]
    Opcje to:
     -h --help             wyświetlenie tego opisu
     -V --version          wyświetlenie informacji o wersji
     -F --foreground       uruchomienie usługi quota jako procesu pierwszoplanowego
     -I --autofs           nieignorowanie punktów obsługiwanych przez automounter
     -p --port <port>      nasłuchiwanie na podanym porcie
     -x --xtab <ścieżka>   ustawienie alternatywnego pliku z tabelą export NFSD

en: Illegal port number: %s
pl: Błędny numer portu: %s

en: Cannot access the specified xtab file %s: %s
pl: Brak dostępu do podanego pliku xtab %s: %s

en: host %s attempted to call setquota when disabled
pl: host %s próbował wywołać setquota kiedy ta operacja jest wyłączona

en: host %s attempted to call setquota from port >= 1024
pl: host %s próbował wywołać setquota z portu >= 1024

en: Denied access to host %s
pl: Odrzucono próbę dostępu z hosta %s

en: unable to free arguments
pl: nie można usunąć argumentów

en: Warning: Cannot open export table %s: %s
    Using '/' as a pseudofilesystem root.
pl: Uwaga: Nie można otworzyć tabeli export %s: %s
    Użycie '/' jako głównego katalogu pseudo systemu plików.

en: cannot create udp service.
pl: nie można utworzyć usługi UDP.

en: unable to register (RQUOTAPROG, RQUOTAVERS, UDP).
pl: nie można zarejestrować (RQUOTAPROG, RQUOTAVERS, UDP).

en: unable to register (RQUOTAPROG, EXT_RQUOTAVERS, UDP).
pl: nie można zarejestrować (RQUOTAPROG, EXT_RQUOTAVERS, UDP).

en: cannot create TCP service.
pl: nie można utworzyć usługi TCP.

en: unable to register (RQUOTAPROG, RQUOTAVERS, TCP).
pl: nie można zarejestrować (RQUOTAPROG, RQUOTAVERS, TCP).

en: unable to register (RQUOTAPROG, EXT_RQUOTAVERS, TCP).
pl: nie można zarejestrować (RQUOTAPROG, EXT_RQUOTAVERS, TCP).

en: svc_run returned
pl: svc_run powróciło

en: copy_user_quota_limits: Failed to set userquota for uid %ld : %s
pl: copy_user_quota_limits: nie udało się ustawić limitów użytkownika dla uid %ld : %s

en: copy_user_quota_limits: Failed to get userquota for uid %ld : %s
pl: copy_user_quota_limits: nie udało się pobrać limitów użytkownika dla uid %ld : %s

en: copy_group_quota_limits: Failed to set groupquota for gid %ld : %s
pl: copy_group_quota_limits: nie udało się ustawić limitów grupy dla gid %ld : %s

en: copy_group_quota_limits: Failed to get groupquota for gid %ld : %s
pl: copy_group_quota_limits: nie udało się odczytać limitów grupy dla gid %ld : %s

en: Usage:
      setquota [-u|-g] %1$s[-F quotaformat] <user|group>
    	<block-softlimit> <block-hardlimit> <inode-softlimit> <inode-hardlimit> -a|<filesystem>...
      setquota [-u|-g] %1$s[-F quotaformat] <-p protouser|protogroup> <user|group> -a|<filesystem>...
      setquota [-u|-g] %1$s[-F quotaformat] -b [-c] -a|<filesystem>...
      setquota [-u|-g] [-F quotaformat] -t <blockgrace> <inodegrace> -a|<filesystem>...
      setquota [-u|-g] [-F quotaformat] <user|group> -T <blockgrace> <inodegrace> -a|<filesystem>...
    
    -u, --user                 set limits for user
    -g, --group                set limits for group
    -a, --all                  set limits for all filesystems
        --always-resolve       always try to resolve name, even if is
                               composed only of digits
    -F, --format=formatname    operate on specific quota format
    -p, --prototype=protoname  copy limits from user/group
    -b, --batch                read limits from standard input
    -c, --continue-batch       continue in input processing in case of an error
pl: Składnia:
      setquota [-u|-g] %1$s[-F format] <użytkownik|grupa>
    	<miękki-limit-bloków> <twardy-limit-bloków> <miękki-limit-iwęzłów> <twardy-limit-iwęzłów> -a|<system-plików>...
      setquota [-u|-g] %1$s[-F format] <-p wzorcowy-użytkownik|grupa> <użytkownik|grupa> -a|<system-plików>...
      setquota [-u|-g] %1$s[-F format] -b [-c] -a|<system-plików>...
      setquota [-u|-g] [-F format] -t <pobł-bloki> <pobł-iwęzły> -a|<system-plików>...
      setquota [-u|-g] [-F format] <użytkownik|grupa> -T <pobł-bloki> <pobł-iwęzły> -a|<system-plików>...
    
    -u, --user                 ustawienie limitów dla użytkownika
    -g, --group                ustawienie limitów dla grupy
    -a, --all                  ustawienie limitów dla wszystkich systemów plików
        --always-resolve       próba rozwiązania nazwy zawsze, nawet jeśli składa
                               się wyłącznie z cyfr
    -F, --format=nazwa         operowanie na podanym formacie limitów
    -p, --prototype=nazwa      skopiowanie limitów od podanego użytkownika/grupy
    -b, --batch                odczyt limitów ze standardowego wejścia
    -c, --continue-batch       kontynuacja przetwarzania wejścia po błędzie

en: -r, --remote               set remote quota (via RPC)
    -m, --no-mixed-pathnames      trim leading slashes from NFSv4 mountpoints
pl: -r, --remote               zmiana zdalnego limitu (poprzez RPC)
    -m, --no-mixed-pathnames   usunięcie początkowych / z punktów montowania NFSv4

en: -t, --edit-period          edit grace period
    -T, --edit-times           edit grace times for user/group
    -h, --help                 display this help text and exit
    -V, --version              display version information and exit
pl: -t, --edit-period          zmiana okresu pobłażliwości
    -T, --edit-times           zmiana czasów pobłażliwości dla użytkownika/grupy
    -h, --help                 wyświetlenie tego opisu i zakończenie
    -V, --version              wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie

en: Group and user quotas cannot be used together.
pl: Limity grupy i użytkownika nie mogą być użyte razem.

en: Prototype user has no sense when editing grace times.
pl: Wzorcowy użytkownik nie ma sensu przy edycji okresów pobłażliwości.

en: Cannot set both individual and global grace time.
pl: Nie można ustawić jednocześnie jednostkowych i globalnych okresów pobłażliwości.

en: Batch mode cannot be used for setting grace times.
pl: Nie można użyć trybu wsadowego do ustawienia okresów pobłażliwości.

en: Batch mode and prototype user cannot be used together.
pl: Tryb wsadowy i użytkownik wzorcowy nie mogą być użyte razem.

en: Cannot set grace times over RPC protocol.
pl: Nie można ustawić okresów pobłażliwości przy użyciu protokołu RPC.

en: Bad block softlimit
pl: Błędny miękki limit bloków

en: Bad block hardlimit
pl: Błędny twardy limit bloków

en: Bad inode softlimit
pl: Błędny miękki limit i-węzłów

en: Bad inode hardlimit
pl: Błędny twardy limit i-węzłów

en: Bad block grace time
pl: Błędny okres pobłażliwości dla bloków

en: Bad inode grace time
pl: Błędny okres pobłażliwości dla i-węzłów

en: Mountpoint not specified.
pl: Nie podano punktu montowania.

en: Line %d too long.
pl: Linia %d zbyt długa.

en: Cannot parse input line %d.
pl: Nie można przetworzyć linii wejścia %d.

en: Exitting.
pl: Zakończenie.

en: Skipping line.
pl: Pomijanie linii.

en: Unable to resolve name '%s' on line %d.
pl: Nie można rozwiązać nazwy '%s' w linii %d.

en: Setting grace period on %s is not supported.
pl: Ustawianie okresu pobłażliwości na %s nie jest obsługiwane.

en: Not setting block grace time on %s because softlimit is not exceeded.
pl: Bez ustawiania czasu pobłażliwości dla bloków na %s - nie przekroczono limitu miękkiego.

en: Not setting inode grace time on %s because softlimit is not exceeded.
pl: Bez ustawiania czasu pobłażliwości dla i-węzłów na %s - nie przekroczono limitu miękkiego.

en: cannot write times for %s. Maybe kernel does not support such operation?
pl: nie można zapisać czasów %s. Może jądro nie obsługuje takiej operacji?

en: Cannot create socket: %s
pl: Nie można utworzyć gniazda: %s

en: Cannot set socket options: %s
pl: Nie można ustawić opcji gniazda: %s

en: Cannot bind to given address: %s
pl: Nie można przypisać do podanego adresu: %s

en: Hi,
    
    We noticed that you are in violation with the quotasystem
    used on this system. We have found the following violations:
pl: Cześć!
    
    Zauważyliśmy naruszenie zasad systemu limitowania przestrzeni dyskowej,
    używanego na tym systemie. Znaleźliśmy następujące naruszenia:

en: 
    We hope that you will cleanup before your grace period expires.
    
    Basically, this means that the system thinks you are using more disk space
    on the above partition(s) than you are allowed.  If you do not delete files
    and get below your quota before the grace period expires, the system will
    prevent you from creating new files.
    
    For additional assistance, please contact us at %s
    or via phone at %s.
pl: 
    Mamy nadzieję, że posprzątasz przed upłynięciem okresu pobłażliwości.
    
    Oznacza to, iż system uważa, że na podanych systemach plików używasz
    więcej miejsca, niż jesteś upoważniony. Jeżeli nie posprzątasz tak, aby
    znaleźć się poniżej limitów przed upłynięciem okresu pobłażliwości, system
    zabroni Ci tworzyć nowe pliki.
    
    Aby uzyskać dodatkowe wyjaśnienia prosimy skontaktować się z nami pod
    adresem %s lub telefonicznie pod numerem %s.

en: Hi,
    
    We noticed that the group %s you are member of violates the quotasystem
    used on this system. We have found the following violations:
pl: Cześć!
    
    Zauważyliśmy, że grupa %s, której jesteś członkiem, narusza zasady
    systemu limitowania przestrzeni dyskowej, używanego na tym systemie.
    Znaleźliśmy następujące naruszenia:

en: 
    Please cleanup the group data before the grace period expires.
    
    Basically, this means that the system thinks group is using more disk space
    on the above partition(s) than it is allowed.  If you do not delete files
    and get below group quota before the grace period expires, the system will
    prevent you and other members of the group from creating new files owned by
    the group.
    
    For additional assistance, please contact us at %s
    or via phone at %s.
pl: 
    Prosimy posprzątać dane grupy przed upłynięciem okresu pobłażliwości.
    
    Oznacza to, iż system uważa, że na podanych systemach plików grupa używa
    więcej miejsca, niż jest upoważniona. Jeśli nie posprzątacie tak, aby
    znaleźć się poniżej limitów przed upłynięciem okresu pobłażliwości, system
    zabroni Ci i innym członkom grupy tworzyć nowe pliki należące do tej grupy.
    
    Aby uzyskać dodatkowe wyjaśnienia prosimy skontaktować się z nami pod
    adresem %s lub telefonicznie pod numerem %s.

en: Cannot get name for uid/gid %u.
pl: Nie można uzyskać nazwy dla uid/gid %u.

en: Cannot create pipe: %s
pl: Nie można utworzyć potoku: %s

en: Cannot fork: %s
pl: Nie można wykonać fork: %s

en: Cannot duplicate descriptor: %s
pl: Nie można powielić deskryptora: %s

en: Cannot execute '%s': %s
pl: Nie można uruchomić '%s': %s

en: Cannot open pipe: %s
pl: Nie można otworzyć potoku: %s

en: Could not setup ldap connection, returning.
pl: Nie można nawiązać połączenia LDAP, powrót.

en: Error with %s.
pl: Błąd przy %s.

en: Multiple entries found for client %s (%d). Not sending mail.
pl: Znaleziono wiele wpisów dla klienta %s (%d). Nie wysłano wiadomości.

en: Entry not found for client %s. Not sending mail.
pl: Nie znaleziono wpisu dla klienta %s. Nie wysłano wiadomości.

en: Could not get values for %s.
pl: Nie można uzyskać wartości dla %s.

en: Administrator for a group %s not found. Cancelling mail.
pl: Nie znaleziono administratora dla grupy %s. Anulowanie poczty.

en: 
                            Block limits               File limits
pl: 
                            Limity bloków              Limity plików

en: Filesystem           used    soft    hard  grace    used  soft  hard  grace
pl: System plików        używ.   mięk.   twar. pobł.    używ. mięk. twar. pobł.

en: Cannot wait for mailer: %s
pl: Nie można czekać na wysłanie poczty: %s

en: Warning: Mailer exitted abnormally.
pl: Uwaga: Program wysyłający pocztę nie zakończył się normalnie.

en: Cannot open %s: %s
    Will use device names.
pl: Nie można otworzyć %s: %s
    Będą używane nazwy urządzeń.

en: Cannot parse line %d in quotatab (missing ':')
pl: Nie można przeanalizować linii %d w pliku quotatab (brakuje ':')

en: Cannot stat device %s (maybe typo in quotatab)
pl: Nie można wykonać stat na urządzeniu %s (może błąd w quotatab)

en: Incorrect format string for variable %s.
    Unrecognized expression %%%c.
pl: Niepoprawny łańcuch formatujący dla zmiennej %s.
    Nierozpoznane wyrażenie %%%c.

en: Cannot open %s: %s
pl: nie można otworzyć %s: %s

en: Line %d too long. Truncating.
pl: Linia %d zbyt długa. Ucięto.

en: Cannot parse time at CC_BEFORE variable (line %d).
pl: Nie można przetworzyć czasu przy zmiennej CC_BEFORE (linia %d).

en: Error in config file (line %d), ignoring
pl: Błąd w pliku konfiguracyjnym (linia %d), zignorowano

en: Possible error in config file (line %d), ignoring
pl: Możliwy błąd w pliku konfiguracyjnym (linia %d), zignorowano

en: Unterminated last line, ignoring
pl: Niezakończona ostatnia linia, zignorowano

en: LDAP library version >= 2.3 detected. Please use LDAP_URI instead of hostname and port.
    Generated URI %s
pl: Wykryto bibliotekę LDAP w wersji >= 2.3. Proszę użyć LDAP_URI zamiast nazwy hosta i portu.
    Wygenerowano URI %s

en: LDAP library does not support ldap_initialize() but URI is specified.
pl: Biblioteka LDAP nie obsługuje ldap_initialize(), ale podano URI.

en: Cannot open file with group administrators: %s
pl: Nie można otworzyć pliku z administratorami grup: %s

en: Parse error at line %d. Cannot find end of group name.
pl: Błąd podczas analizy linii %d. Nie można znaleźć nazwy grupy.

en: Parse error at line %d. Cannot find administrators name.
pl: Błąd podczas analizy linii %d. Nie można znaleźć nazwy administratora.

en: Parse error at line %d. Trailing characters after administrators name.
pl: Błąd podczas analizy linii %d. Nadmiarowe znaki po nazwie administratora.

en: Usage:
      warnquota [-ugsid] [-F quotaformat] [-c configfile] [-q quotatabfile] [-a adminsfile] [filesystem...]
    
    -u, --user                      warn users
    -g, --group                     warn groups
    -s, --human-readable            send information in more human friendly units
    -i, --no-autofs                 avoid autofs mountpoints
    -d, --no-details                do not send quota information itself
    -F, --format=formatname         use quotafiles of specific format
    -c, --config=config-file        non-default config file
    -q, --quota-tab=quotatab-file   non-default quotatab
    -a, --admins-file=admins-file   non-default admins file
    -h, --help                      display this help message and exit
    -v, --version                   display version information and exit
pl: Składnia:
      warnquota [-ugsid] [-F format] [-c plik-konfiguracyjny] [-q plik-quotatab] [-a plik-admins] [system-plików...]
    
    -u, --user                      ostrzeżenie użytkowników
    -g, --group                     ostrzeżenie grup
    -s, --human-readable            wysyłanie informacji w jednostkach bardziej
                                    przyjaznych dla człowieka
    -i, --no-autofs                 pomijanie punktów montowania autofs
    -d, --no-details                bez wysyłania informacji o samych limitach
    -F, --format=format             użycie plików limitów o podanym formacie
    -c, --config=plik               inny niż domyślny plik konfiguracyjny
    -q, --quota-tab=plik            inny niż domyślny plik quotatab
    -a, --admins-file=plik          inny niż domyślny plik admins
    -h, --help                      wyświetlenie tego opisu i zakończenie
    -v, --version                   wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie

en: Cannot get host name: %s
pl: Nie można uzyskać nazwy hosta: %s

en: The running kernel does not support XFS
pl: Działające jądro nie obsługuje XFS

en: XFS Quota Manager dquot statistics
pl: Statystyki dquot Zarządcy Limitów na XFS

en:   reclaims:        %u
pl:   poprawki:          %u

en:   missed reclaims: %u
pl:   chybione poprawki: %u

en:   dquot dups:      %u
pl:   duplikaty dquot:   %u

en:   cache misses:    %u
pl:   chybienia bufora:  %u

en:   cache hits:      %u
pl:   trafienia bufora:  %u

en:   dquot wants:     %u
pl:   żądania dquot:     %u

en:   shake reclaims:  %u
pl:   poprawki shake:    %u

en:   inact reclaims:  %u
pl:   poprawki inact:    %u

en: Maximum %u dquots (currently %u incore, %u on freelist)
pl: Maksimum %u dquot (aktualnie %u w rdzeniu, %u na liście wolnych)

en: user
pl: użytkownika

en: group
pl: grupy

en: undefined
pl: nieznany
