gnupg-1.2.1 - en to pl translation catalogue (920 entries)

en: WARNING: using insecure memory!
pl: OSTRZEŻENIE: nie można zabezpieczyć używanej pamięci!

en: please see http://www.gnupg.org/faq.html for more information
pl: objaśnienie można przeczytać tutaj: http://www.gnupg.org/faq.html

en: operation is not possible without initialized secure memory
pl: operacja niemożliwa do wykonania bez dostępnej pamięci bezpiecznej

en: (you may have used the wrong program for this task)
pl: (prawdopodobnie używany program jest niewłaściwy dlatego zadania)

en: yes
pl: tak

en: yY
pl: tT

en: no
pl: nie

en: quit
pl: wyjście

en: qQ
pl: wW

en: general error
pl: błąd ogólny

en: unknown packet type
pl: nieznany rodzaj pakietu

en: unknown version
pl: nieznana wersja

en: unknown pubkey algorithm
pl: nieznany algorytm klucza publicznego

en: unknown digest algorithm
pl: nieznany algorytm skrótu

en: bad public key
pl: niepoprawny klucz publiczny

en: bad secret key
pl: niepoprawny klucz tajny

en: bad signature
pl: niepoprawny podpis

en: checksum error
pl: błąd sumy kontrolnej

en: bad passphrase
pl: niepoprawne długie hasło.

en: public key not found
pl: brak klucza publicznego.

en: unknown cipher algorithm
pl: nieznany algorytm szyfrujący

en: can't open the keyring
pl: otwarcie zbioru kluczy jest niemożliwe

en: invalid packet
pl: niepoprawny pakiet

en: invalid armor
pl: błąd w opakowaniu ASCII.

en: no such user id
pl: brak takiego identyfikatora użytkownika.

en: secret key not available
pl: brak klucza tajnego.

en: wrong secret key used
pl: został użyty niewłaściwy klucz tajny

en: not supported
pl: nie jest obsługiwany

en: bad key
pl: niepoprawny klucz.

en: file read error
pl: błąd przy odczycie pliku.

en: file write error
pl: błąd przy zapisie pliku.

en: unknown compress algorithm
pl: nieznany algorytm kompresji

en: file open error
pl: błąd przy otwieraniu pliku.

en: file create error
pl: błąd przy tworzeniu pliku

en: invalid passphrase
pl: niepoprawne długie hasło

en: unimplemented pubkey algorithm
pl: algorytm szyfrowania z kluczem publicznym nie jest zaimplementowany

en: unimplemented cipher algorithm
pl: algorytm szyfrujący nie jest zaimplementowany

en: unknown signature class
pl: nieznana klasa podpisu

en: trust database error
pl: błąd w bazie zaufania.

en: bad MPI
pl: błąd MPI

en: resource limit
pl: ograniczenie zasobów

en: invalid keyring
pl: błąd w zbiorze kluczy

en: bad certificate
pl: niepoprawny certyfikat

en: malformed user id
pl: błąd formatu identyfikatora użytkownika

en: file close error
pl: błąd przy zamykaniu pliku

en: file rename error
pl: błąd przy zmianie nazwy pliku

en: file delete error
pl: błąd przy usuwaniu pliku

en: unexpected data
pl: nieoczekiowane dane

en: timestamp conflict
pl: konflikt znaczników czasu

en: unusable pubkey algorithm
pl: nieużyteczny algorytm z kluczem publicznym

en: file exists
pl: plik już istnieje

en: weak key
pl: klucz słaby

en: invalid argument
pl: błędny argument

en: bad URI
pl: niepoprawny URI

en: unsupported URI
pl: URI nie jest obsługiwany

en: network error
pl: błąd sieci

en: not encrypted
pl: nie zaszyfrowany

en: not processed
pl: nie został przetworzony

note: the key cannot be used for a specific usage
en: unusable public key
pl: bezużyteczny klucz publiczny

en: unusable secret key
pl: bezużyteczny klucz tajny

en: keyserver error
pl: błąd serwera kluczy

en: ... this is a bug (%s:%d:%s)
pl: ... to jest błąd w programie (%s:%d:%s)

en: you found a bug ... (%s:%d)
pl: znalazłeś(aś) błąd w programie ... (%s:%d)

en: no entropy gathering module detected
pl: moduł gromadzenia entropii nie został wykryty

en: can't open `%s': %s
pl: nie można otworzyć %s: %s

en: can't stat `%s': %s
pl: nie można sprawdzić %s: %s

en: `%s' is not a regular file - ignored
pl: '%s' nie jest zwykłym plikiem - zostaje pominięty

en: note: random_seed file is empty
pl: uwaga: plik random_seed jest pusty

en: WARNING: invalid size of random_seed file - not used
pl: OSTRZEŻENIE: niewłaściwy rozmiar pliku random_seed - nie zostanie użyty

en: can't read `%s': %s
pl: nie można odczytać %s: %s

en: note: random_seed file not updated
pl: uwaga: plik random_seed nie jest uaktualniony

en: can't create `%s': %s
pl: nie można stworzyć %s: %s

en: can't write `%s': %s
pl: nie można zapisać %s: %s

en: can't close `%s': %s
pl: nie można zamknąć %s: %s

en: WARNING: using insecure random number generator!!
pl: OSTRZEŻENIE: używany generator liczb losowych
    nie jest kryptograficznie bezpieczny!!

en: The random number generator is only a kludge to let
    it run - it is in no way a strong RNG!
    
    DON'T USE ANY DATA GENERATED BY THIS PROGRAM!!
pl: Używany generator liczb losowych jest atrapą wprowadzoną dla umożliwienia
    normalnej kompilacji - nie jest kryptograficznie bezpieczny!
    
    JAKIEKOLWIEK DANE GENEROWANE PRZEZ TEN PROGRAM NIE NADAJĄ SIĘ DO 
    NORMALNEGO UŻYTKU I NIE ZAPEWNIAJĄ BEZPIECZEŃSTWA!!

en: 
    Not enough random bytes available.  Please do some other work to give
    the OS a chance to collect more entropy! (Need %d more bytes)
pl: 
    Brakuje możliwości wygenerowania odpowiedniej liczby losowych bajtów.
    Proszę kontynuować inne działania aby system mógł zebrać odpowiednią
    ilość entropii do ich wygenerowania (brakuje %d bajtów).

en: @Commands:
pl: @Polecenia:

en: |[file]|make a signature
pl: |[plik]|złożenie podpisu

en: |[file]|make a clear text signature
pl: |[plik]|złożenie podpisu na czytelnym dokumencie

en: make a detached signature
pl: złożenie podpisu oddzielonego od dokumentu

en: encrypt data
pl: szyfrowanie danych

en: |[files]|encrypt files
pl: |[pliki]|szyfrowanie plików

en: encryption only with symmetric cipher
pl: szyfrowanie tylko szyfrem symetrycznym

en: store only
pl: tylko zapis danych w formacie OpenPGP

en: decrypt data (default)
pl: odszyfrowywanie danych (domyślnie)

en: |[files]|decrypt files
pl: |[pliki]|odszyfrowywanie plików

en: verify a signature
pl: sprawdzenie podpisu

en: list keys
pl: lista kluczy

en: list keys and signatures
pl: lista kluczy i podpisów

en: check key signatures
pl: sprawdzenie podpisów kluczy

en: list keys and fingerprints
pl: lista kluczy i ich odcisków

en: list secret keys
pl: lista kluczy tajnych

en: generate a new key pair
pl: generacja nowej pary kluczy

en: remove keys from the public keyring
pl: usunięcie klucza ze zbioru kluczy publicznych

en: remove keys from the secret keyring
pl: usunięcie klucza ze zbioru kluczy tajnych

en: sign a key
pl: złożenie podpisu na kluczu

en: sign a key locally
pl: złożenie prywatnego podpisu na kluczu

en: sign a key non-revocably
pl: złożenie na kluczu podpisu nie podlegającego 
    unieważnieniu

en: sign a key locally and non-revocably
pl: złożenie na kluczu podpisu prywatnego,
    nie podlegającego unieważnieniu

en: sign or edit a key
pl: podpisanie lub modyfikacja klucza

en: generate a revocation certificate
pl: tworzenie certyfikatu unieważnienia klucza

en: export keys
pl: eksport kluczy do pliku

en: export keys to a key server
pl: eksport kluczy do serwera kluczy

en: import keys from a key server
pl: import kluczy z serwera kluczy

en: search for keys on a key server
pl: szukanie kluczy na serwerze

en: update all keys from a keyserver
pl: odświeżenie kluczy z serwera

en: import/merge keys
pl: import/dołączenie kluczy

en: list only the sequence of packets
pl: wypisane sekwencji pakietów

en: export the ownertrust values
pl: eksport wartości zaufania

en: import ownertrust values
pl: wczytanie wartośći zaufania

en: update the trust database
pl: uaktualnienie bazy zaufania

en: unattended trust database update
pl: automatyczne uaktualnienie bazy zaufania

en: fix a corrupted trust database
pl: naprawa uszkodzonej bazy zaufania

en: De-Armor a file or stdin
pl: zdjęcie opakowania ASCII pliku lub potoku

en: En-Armor a file or stdin
pl: opakowanie ASCII pliku lub potoku

en: |algo [files]|print message digests
pl: |algo [pliki]|skróty wiadomości

en: @
    Options:
pl: @
    Opcje:

en: create ascii armored output
pl: plik wynikowy w opakowaniu ASCII

en: |NAME|encrypt for NAME
pl: |NAZWA|szyfrowanie dla odbiorcy NAZWA

en: |NAME|use NAME as default recipient
pl: |NAZWA|użycie NAZWA jako domyślnego adresata

en: use the default key as default recipient
pl: domyślny klucz jest domyślnym adresatem

en: use this user-id to sign or decrypt
pl: identyfikator do podpisania lub odszyfrowania

en: |N|set compress level N (0 disables)
pl: |N|poziom kompresji N (0 - brak)

en: use canonical text mode
pl: kanoniczny format tekstowy

en: use as output file
pl: plik wyjściowy

en: verbose
pl: z informacjami dodatkowymi

en: be somewhat more quiet
pl: mniej komunikatóww

en: don't use the terminal at all
pl: bez odwołań do terminala

en: force v3 signatures
pl: wymuszenie trzeciej wersji formatu podpisów

en: do not force v3 signatures
pl: bez wymuszania trzeciej wersji formatu podpisów

en: force v4 key signatures
pl: wymuszenie czwartej wersji formatu podpisów

en: do not force v4 key signatures
pl: bez wymuszania czwartej wersji formatu podpisów

en: always use a MDC for encryption
pl: do szyfrowania będzie używany MDC

en: never use a MDC for encryption
pl: do szyfrowania nie zostanie użyty MDC

en: do not make any changes
pl: pozostawienie bez zmian

en: prompt before overwriting
pl: pytanie przed nadpisaniem plików

en: use the gpg-agent
pl: wykorzystanie gpg-agenta

en: batch mode: never ask
pl: tryb wsadowy: żadnych pytań

en: assume yes on most questions
pl: automatyczna odpowiedź tak na większość pytań

en: assume no on most questions
pl: automatyczna odpowiedź nie na większość pytań

en: add this keyring to the list of keyrings
pl: dodać zbiór kluczy do listy używanych

en: add this secret keyring to the list
pl: dodać zbiór kluczy tajnych do listy

en: show which keyring a listed key is on
pl: okazanie, w którym zbiorze kluczy znajduje się dany klucz

en: |NAME|use NAME as default secret key
pl: |NAZWA|użycie NAZWA jako domyślnego klucza tajnego

en: |HOST|use this keyserver to lookup keys
pl: |HOST|serwer kluczy w którym będą poszukiwane

en: |NAME|set terminal charset to NAME
pl: |NAZWA|zestaw znaków terminala NAZWA

en: read options from file
pl: wczytanie opcji z pliku

en: |FD|write status info to this FD
pl: |FD|zapisać opis stanu do FD

en: |[file]|write status info to file
pl: |[plik]|zapisać opis stanu do pliku

en: |KEYID|ultimately trust this key
pl: |KLUCZ|klucz całkowicie zaufany

en: |FILE|load extension module FILE
pl: |PLIK|ładowanie modułu rozszerzenia z PLIK

en: emulate the mode described in RFC1991
pl: emulacja trybu opisanego w RFC1991

en: set all packet, cipher and digest options to OpenPGP behavior
pl: tryb zgodności formatu pakietów, szyfrów i skrótów z OpenPGP

en: set all packet, cipher and digest options to PGP 2.x behavior
pl: tryb zgodności formatów, szyfrów i skrótów z PGP 2.x

en: |N|use passphrase mode N
pl: |N|N-ty tryb obliczania hasła

en: |NAME|use message digest algorithm NAME for passphrases
pl: |ALG|algorytm skrótu dla hasła ALG

en: |NAME|use cipher algorithm NAME for passphrases
pl: |ALG|algorytmu szyfrujący ALG dla hasła

en: |NAME|use cipher algorithm NAME
pl: |NAZWA|algorytm szyfrujący NAZWA

en: |NAME|use message digest algorithm NAME
pl: |NAZWA|algorytm obliczania skrótów wiadomości NAZWA

en: |N|use compress algorithm N
pl: |N|algorytm kompresji N

en: throw keyid field of encrypted packets
pl: usunięcie numerów kluczy adresatów z zaszyfrowanych pakietów

en: Show Photo IDs
pl: okazanie identyfikatora - zdjęcia użytkownika

en: Don't show Photo IDs
pl: bez pokazywania zdjęć

en: Set command line to view Photo IDs
pl: polecenie wywołania przeglądarki do zdjęć

en: @
    (See the man page for a complete listing of all commands and options)
pl: @
    (Pełną listę poleceń i opcji można znaleźć w podręczniku systemowym.)

en: @
    Examples:
    
     -se -r Bob [file]          sign and encrypt for user Bob
     --clearsign [file]         make a clear text signature
     --detach-sign [file]       make a detached signature
     --list-keys [names]        show keys
     --fingerprint [names]      show fingerprints
pl: @
    Przykłady:
    
     -se -r Bob [plik]          podpisać i zaszyfrować kluczem Boba
     --clearsign [plik]         podpisać z pozostawieniem czytelności dokumentu
     --detach-sign [plik]       podpisać z umieszczeniem podpisu w osobnym pliku
     --list-keys [nazwy]        pokazuje klucze
     --fingerprint [nazwy]      pokazuje odciski kluczy

en: Please report bugs to <gnupg-bugs@gnu.org>.
pl: Błędy prosimy zgłaszać na adres <gnupg-bugs@gnu.org>.

en: Usage: gpg [options] [files] (-h for help)
pl: Wywołanie: gpg [opcje] [pliki] (-h podaje pomoc)

en: Syntax: gpg [options] [files]
    sign, check, encrypt or decrypt
    default operation depends on the input data
pl: Składnia: gpg [opcje] [pliki]
    podpisywanie, sprawdzanie podpisów, szyfrowanie, deszyfrowanie
    domyślnie wykonywana operacja zależy od danych wejściowych

en: 
    Supported algorithms:
pl: 
    Obsługiwane algorytmy:

en: usage: gpg [options]
pl: wywołanie: gpg [opcje]

en: conflicting commands
pl: sprzeczne polecenia

en: no = sign found in group definition "%s"
pl: w definicji grupy ,,%s'' brak znaku ,='

en: WARNING: unsafe ownership on %s "%s"
pl: OSTRZEŻENIE: niebezpieczne prawa własności do %s "%s".

en: WARNING: unsafe permissions on %s "%s"
pl: OSTRZEŻENIE: niebezpieczne prawa dostępu do %s ,,%s''.

en: WARNING: unsafe enclosing directory ownership on %s "%s"
pl: OSTRZEŻENIE: niebezpieczne prawa własności do katalogu
                      zawierającego %s ,,%s''

en: WARNING: unsafe enclosing directory permissions on %s "%s"
pl: OSTRZEŻENIE: niebezpieczne prawa dostępu do katalogu 
                      zawierającego %s ,,%s''

en: NOTE: old default options file `%s' ignored
pl: UWAGA: stary domyślny plik opcji ,,%s'' został zignorowany

en: NOTE: no default option file `%s'
pl: UWAGA: brak domyślnego pliku opcji ,,%s''

en: option file `%s': %s
pl: plik opcji '%s': %s

en: reading options from `%s'
pl: odczyt opcji z '%s'

en: cipher extension "%s" not loaded due to unsafe permissions
pl: moduł szyfru ,,%s'' nie został załadowany z powodu niebezpiecznych praw dostępu

en: %s is not a valid character set
pl: %s nie jest poprawną nazwą zestawu znaków

en: could not parse keyserver URI
pl: niezrozumały URI serwera kluczy

en: %s:%d: invalid import options
pl: %s:%d: niepoprawne opcje wczytania kluczy

en: invalid import options
pl: niepoprawne opcje wczytania kluczy

en: %s:%d: invalid export options
pl: %s:%d niepoprawne opcje eksportu kluczy

en: invalid export options
pl: niepoprawne opcje eksportu kluczy

en: unable to set exec-path to %s
pl: nie można ustawić ścieżki programów wykonywalnych na %s

en: WARNING: program may create a core file!
pl: OSTRZEŻENIE: program może stworzyć plik zrzutu pamięci!

en: WARNING: %s overrides %s
pl: OSTRZEŻENIE: %s powoduje obejście %s

en: NOTE: %s is not for normal use!
pl: UWAGA: %s nie jest do normalnego użytku!

en: %s not allowed with %s!
pl: Nie wolno używać %s z %s!

en: %s makes no sense with %s!
pl: %s nie ma sensu w połączeniu z %s!

en: you can only make detached or clear signatures while in --pgp2 mode
pl: w trybie --pgp2 można składać tylko podpisy oddzielne lub dołączone do tekstu

en: you can't sign and encrypt at the same time while in --pgp2 mode
pl: w trybie --pgp2 nie można jednocześnie szyfrować i podpisywać

en: you must use files (and not a pipe) when working with --pgp2 enabled.
pl: w trybie --pgp2 trzeba używać plików a nie potoków.

en: encrypting a message in --pgp2 mode requires the IDEA cipher
pl: szyfrowanie wiadomości w trybie --pgp2 wymaga modułu szyfru IDEA

en: this message may not be usable by %s
pl: tej wiadomości może nie dać się odczytać za pomocą %s

en: selected cipher algorithm is invalid
pl: wybrany algorytm szyfrujący jest niepoprawny

en: selected digest algorithm is invalid
pl: wybrany algorytm tworzenia skrótów wiadomości jest niepoprawny

en: selected certification digest algorithm is invalid
pl: wybrany algorytm tworzenia skrótów poświadczeń jest niepoprawny

en: compress algorithm must be in range %d..%d
pl: ustawienie algortytmu kompresji musi pochodzić z zakresu %d..%d

en: completes-needed must be greater than 0
pl: wartość completes-needed musi być większa od 0

en: marginals-needed must be greater than 1
pl: wartość marginals-needed musi być większa od 1

en: max-cert-depth must be in range 1 to 255
pl: wartość max-cert-depth musi mieścić się w zakresie od 1 do 255

en: NOTE: simple S2K mode (0) is strongly discouraged
pl: UWAGA: prosty tryb S2K (0) jest stanowczo odradzany

en: invalid S2K mode; must be 0, 1 or 3
pl: niepoprawny tryb S2K; musi mieć wartość 0, 1 lub 3

en: invalid default-check-level; must be 0, 1, 2, or 3
pl: niewłaściwy domyślny poziom sprawdzania; musi mieć wartość 0, 1 lub 3

en: invalid default preferences
pl: niewłaściwe domyślne ustawienia

en: invalid personal cipher preferences
pl: niewłaściwe ustawienia szyfrów

en: invalid personal digest preferences
pl: niewłaściwe ustawienia skrótów

en: invalid personal compress preferences
pl: niewłaściwe ustawienia algorytmów kompresji

en: failed to initialize the TrustDB: %s
pl: inicjowanie Bazy Zaufania nie powiodło się: %s

en: WARNING: recipients (-r) given without using public key encryption
pl: OSTRZEŻENIE: podano adresatów (-r) ale klucze publiczne nie są używane

en: --store [filename]
pl: --store [plik]

en: --symmetric [filename]
pl: --symmetric [plik]

en: --encrypt [filename]
pl: --encrypt [plik]

en: --sign [filename]
pl: --sign [plik]

en: --sign --encrypt [filename]
pl: --sign --encrypt [plik]

en: --sign --symmetric [filename]
pl: --sign --symmetric [plik]

en: --clearsign [filename]
pl: --clearsign [plik]"

en: --decrypt [filename]
pl: --decrypt [plik]

en: --sign-key user-id
pl: --sign-key nazwa użytkownika

en: --lsign-key user-id
pl: --lsign-key nazwa użytkownika

en: --nrsign-key user-id
pl: --nrsign-key nazwa użytkownika

en: --nrlsign-key user-id
pl: --nrsign-key nazwa użytkownika

en: --edit-key user-id [commands]
pl: --edit-key nazwa użytkownika [polecenia]

en: can't open %s: %s
pl: nie można otworzyć %s: %s

en: -k[v][v][v][c] [user-id] [keyring]
pl: -k[v][v][v][c] [identyfikator] [zbiór kluczy]

en: dearmoring failed: %s
pl: zdjęcie opakowania ASCII nie powiodło się: %s

en: enarmoring failed: %s
pl: opakowywanie ASCII nie powiodło się: %s

en: invalid hash algorithm `%s'
pl: niewłaściwy algorytm skrótu ,%s'

en: [filename]
pl: [nazwa pliku]

en: Go ahead and type your message ...
pl: Wpisz tutaj swoją wiadomość ...

en: can't open `%s'
pl: nie można otworzyć ,%s'

en: a notation name must have only printable characters or spaces, and end with an '='
pl: nazwa adnotacji może zawierać tylko litery, cyfry, kropki i podkreślenia, 
    i musi kończyć się ,='

en: a notation value must not use any control characters
pl: wartość adnotacji nie może zawierać znaków sterujących

en: the given certification policy URL is invalid
pl: podany URL regulaminu certyfikacji jest niepoprawny

en: the given signature policy URL is invalid
pl: podany URL regulaminu podpisów jest niepoprawny

en: armor: %s
pl: opakowanie: %s

en: invalid armor header:
pl: niepoprawny nagłówek opakowania:

en: armor header:
pl: nagłówek opakowania:

en: invalid clearsig header
pl: niewłaściwy nagłówek czytelnego podpisanego dokumentu

en: nested clear text signatures
pl: zagnieżdżone podpisy na czytelnym dokumencie

en: invalid dash escaped line:
pl: niepoprawne oznaczenie linii minusami:

en: unexpected armor:
pl: nieoczekiwane opakowanie:

en: invalid radix64 character %02x skipped
pl: niewłaściwy znak formatu radix64 %02x został pominięty

en: premature eof (no CRC)
pl: przewczesny koniec pliku (brak CRC)

en: premature eof (in CRC)
pl: przedwczesny koniec pliku (w CRC)

en: malformed CRC
pl: błąd formatu CRC

en: CRC error; %06lx - %06lx
pl: Błąd sumy CRC; %06lx - %06lx

en: premature eof (in Trailer)
pl: przedwczesny koniec pliku (w linii kończącej)

en: error in trailer line
pl: błąd w linii kończącej

en: no valid OpenPGP data found.
pl: nie odnaleziono poprawnych danych w formacie OpenPGP.

en: invalid armor: line longer than %d characters
pl: błąd opakowania: linia dłuższa niż %d znaków

en: quoted printable character in armor - probably a buggy MTA has been used
pl: znak kodowania quoted-printable w opakowaniu ASCII - prawdopodobnie
    przekłamanie wprowadzone przez program transportowy poczty

en: No reason specified
pl: Nie podano przyczyny

en: Key is superseded
pl: Klucz został zastąpiony

en: Key has been compromised
pl: Klucz został skompromitowany

en: Key is no longer used
pl: Klucz nie jest już używany

en: User ID is no longer valid
pl: Identyfikator użytkownika przestał być poprawny

en: reason for revocation:
pl: powód unieważnienia:

en: revocation comment:
pl: komentarz do unieważnienia:

note: a string with valid answers
en: iImMqQsS
pl: iImMwWpP

en: No trust value assigned to:
    %4u%c/%08lX %s "
pl: Brak wartości zaufania dla:
    %4u%c/%08lX %s "

en:                 aka "
pl:                         alias "

en: Please decide how far you trust this user to correctly
    verify other users' keys (by looking at passports,
    checking fingerprints from different sources...)?
pl: Zastanów się jak bardzo ufasz temu użytkownikowi w kwestii sprawdzania
    tożsamości innych właścicieli kluczy (czy sprawdzi on odciski klucza 
    pobrane z różnych źródeł, dokumenty potwierdzające tożsamość, itd.)?

en:  %d = Don't know
pl:  %d = nie wiem

en:  %d = I do NOT trust
pl:  %d = NIE ufam mu

en:  %d = I trust marginally
pl:  %d = mam ograniczone zaufanie

en:  %d = I trust fully
pl:  %d = mam pełne zaufanie

en:  %d = I trust ultimately
pl:  %d = ufam absolutnie

note: not yet implemented
en:  i = please show me more information
pl:  i = potrzebuję więcej informacji

en:  m = back to the main menu
pl:  m = powrót do głównego menu

en:  s = skip this key
pl:  p = pominięcie klucza

en:  q = quit
pl:  w = wyjście

en: Your decision?
pl: Twoja decyzja?

en: Do you really want to set this key to ultimate trust?
pl: Czy na pewno chcesz przypisać absolutne zaufanie temu kluczowi?

en: Certificates leading to an ultimately trusted key:
pl: Certyfikaty prowadzące do ostatecznie zaufanego klucza:

en: key %08lX: key has been revoked!
pl: klucz %08lX: klucz został unieważniony!

en: Use this key anyway?
pl: Użyć tego klucza pomimo to?

en: key %08lX: subkey has been revoked!
pl: klucz %08lX: podklucz został unieważniony!

en: %08lX: key has expired
pl: %08lX: data ważności klucza upłynęła

en: %08lX: There is no indication that this key really belongs to the owner
pl: %08lX: Nie ma pewności co do tożsamości właściciela klucza.

en: %08lX: We do NOT trust this key
pl: %08lX: NIE UFAMY temu kluczowi

en: %08lX: It is not sure that this key really belongs to the owner
    but it is accepted anyway
pl: %08lX: Nie ma pewne, do do kogo należy ten klucz, ale jest akceptowalny.

en: This key probably belongs to the owner
pl: Ten klucz prawdopodobnie należy do tej osoby.

en: This key belongs to us
pl: Ten klucz należy do nas

en: It is NOT certain that the key belongs to the person named
    in the user ID.  If you *really* know what you are doing,
    you may answer the next question with yes
pl: NIE MA pewności, czy klucz należy do osoby wymienionej w identyfikatorze.
    Jeśli nie masz co do tego żadnych wątpliwości i *naprawdę* wiesz co robisz,
    możesz odpowiedzieć "tak" na następne pytanie.

en: WARNING: Using untrusted key!
pl: OSTRZEŻENIE: używany jest klucz nie obdarzony zaufaniem!

en: WARNING: This key has been revoked by its owner!
pl: OSTRZEŻENIE: Ten klucz został unieważniony przez właściciela!

en:          This could mean that the signature is forgery.
pl:              To może oznaczać że podpis jest fałszerstwem.

en: WARNING: This subkey has been revoked by its owner!
pl: OSTRZEŻENIE: Ten podklucz został unieważniony przez właściciela!

en: Note: This key has been disabled.
pl: Uwaga: Ten klucz został wyłączony z użytku

en: Note: This key has expired!
pl: Uwaga: Data ważności tego klucza upłynęła!

en: WARNING: This key is not certified with a trusted signature!
pl: OSTRZEŻENIE: Ten klucz nie jest poświadczony zaufanym podpisem!

en:          There is no indication that the signature belongs to the owner.
pl:              Nie ma pewności co do tożsamości osoby która złożyła podpis.

en: WARNING: We do NOT trust this key!
pl: OSTRZEŻENIE: NIE UFAMY temu kluczowi!

en:          The signature is probably a FORGERY.
pl:              Ten podpis prawdopodobnie jest FAŁSZERSTWEM.

en: WARNING: This key is not certified with sufficiently trusted signatures!
pl: OSTRZEŻENIE: Tego klucza nie poświadczają wystarczając zaufane podpisy!

en:          It is not certain that the signature belongs to the owner.
pl:              Nie ma pewności co do tożsamości osoby która złożyła ten podpis.

en: %s: skipped: %s
pl: %s: pominięty: %s

en: %s: skipped: public key already present
pl: %s: pominięty: został już wybrany

en: You did not specify a user ID. (you may use "-r")
pl: Nie został podany identyfikatora użytkownika (np za pomocą ,,-r'')

en: 
    Enter the user ID.  End with an empty line:
pl: 
    Identyfikator użytkownika (pusta linia oznacza koniec):

en: No such user ID.
pl: Brak takiego identyfikatora użytkownika.

en: skipped: public key already set as default recipient
pl: pominięty: klucz publiczny już jest domyślnym adresatem

en: Public key is disabled.
pl: Klucz publiczny wyłączony z uzycia.

en: skipped: public key already set
pl: pominięty: został już wybrany

en: unknown default recipient `%s'
pl: nieznany domyślny adresat '%s'

en: %s: skipped: public key is disabled
pl: %s: pominięty: klucz publiczny wyłączony z użycia

en: no valid addressees
pl: brak poprawnych adresatów

en: preference %c%lu is not valid
pl: ustawienie %c%lu jest niepoprawne

en: preference %c%lu duplicated
pl: ustawienie %c%lu powtarza się

en: too many `%c' preferences
pl: zbyt wiele `%c' ustawień

en: invalid character in preference string
pl: niewłaściwy znak w tekście ustawień

en: writing direct signature
pl: zapis podpisu bezpośredniego

en: writing self signature
pl: zapis podpisu klucza nim samym

en: writing key binding signature
pl: zapis podpisu wiążącego klucz

en: keysize invalid; using %u bits
pl: niewłaściwa długość klucza; wykorzystano %u bitów

en: keysize rounded up to %u bits
pl: rozmair klucza zaokrąglony do %u bitów

en: Please select what kind of key you want:
pl: Proszę wybrać rodzaj klucza:

en:    (%d) DSA and ElGamal (default)
pl:    (%d) Para kluczy dla algorytmów DSA i ElGamala (domyślne)

en:    (%d) DSA (sign only)
pl:    (%d) DSA (tylko do podpisywania)

en:    (%d) ElGamal (encrypt only)
pl:    (%d) Klucz dla algorytmu ElGamala (tylko do szyfrowania)

en:    (%d) ElGamal (sign and encrypt)
pl:    (%d) Klucz dla algorytmu ElGamala (do szyfrowania i podpisywania)

en:    (%d) RSA (sign only)
pl:    (%d) RSA (tylko do podpisywania)

en:    (%d) RSA (encrypt only)
pl:    (%d) RSA (tylko do szyfrowania)

en:    (%d) RSA (sign and encrypt)
pl:    (%d) Klucz dla algorytmu RSA (do szyfrowania i podpisywania)

en: Your selection?
pl: Twój wybór?

en: The use of this algorithm is deprecated - create anyway?
pl: Używanie tego algorytmu jest odradzane - tworzyć mimo to?

en: Invalid selection.
pl: Niewłaściwy wybór.

en: About to generate a new %s keypair.
                  minimum keysize is  768 bits
                  default keysize is 1024 bits
        highest suggested keysize is 2048 bits
pl: Nastąpi generacja nowej pary kluczy dla algorytmu(ów) %s.
                   minimalny rozmiar klucza wynosi 768 bitów
                   domyślny rozmiar klucza wynosi 1024 bity
      największy sugerowany rozmiar klucza wynosi 2048 bitów

en: What keysize do you want? (1024)
pl: Jakiej długości klucz wygenerować? (1024)

en: DSA only allows keysizes from 512 to 1024
pl: Klucz dla DSA musi mieć długość pomiędzy 512 i 1024 bitow.

en: keysize too small; 1024 is smallest value allowed for RSA.
pl: Długość klucza zbyt mała; minimalna dopuszczalna dla RSA wynosi 1024 bity.

en: keysize too small; 768 is smallest value allowed.
pl: Długość klucza zbyt mała; minimalna dopuszczona wynosi 768 bitów.

note: It is ridiculous and an annoyance to use larger key sizes! * GnuPG can handle much larger sizes; but it takes an eternity * to create such a key (but less than the time the Sirius * Computer Corporation needs to process one of the usual * complaints) and {de,en}cryption although needs some time. * S
en: keysize too large; %d is largest value allowed.
pl: zbyt duży rozmiar klucza, ograniczenie wynosi %d.

en: Keysizes larger than 2048 are not suggested because
    computations take REALLY long!
pl: Klucze dłuższe niż 2048 bitów są odradzane, ponieważ obliczenia
    trwają wtedy BARDZO długo!

en: Are you sure that you want this keysize?
pl: Na pewno wygenerować klucz takiej długości?

en: Okay, but keep in mind that your monitor and keyboard radiation is also very vulnerable to attacks!
pl: Należy także pamiętać o tym, że informacje mogą być też wykradzione z
    komputera przez podsłuch emisji elektromagnetycznej klawiatury i monitora!

en: Requested keysize is %u bits
pl: Żądana długość klucza to %u bity.

en: rounded up to %u bits
pl: zaokrąglono do %u bitów

en: Please specify how long the key should be valid.
             0 = key does not expire
          <n>  = key expires in n days
          <n>w = key expires in n weeks
          <n>m = key expires in n months
          <n>y = key expires in n years
pl: Okres ważnośći klucza.
             0 = klucz nie ma określonego terminu ważności
          <n>  = termin ważności klucza upływa za n dni
          <n>w = termin ważności klucza upływa za n tygodni
          <n>m = termin ważności klucza upływa za n miesięcy
          <n>y = termin ważności klucza upływa za n lat

en: Please specify how long the signature should be valid.
             0 = signature does not expire
          <n>  = signature expires in n days
          <n>w = signature expires in n weeks
          <n>m = signature expires in n months
          <n>y = signature expires in n years
pl: Okres ważnośći podpisu.
             0 = klucz nie ma określonego terminu ważności
          <n>  = termin ważności podpisu upływa za n dni
          <n>w = termin ważności podpisu upływa za n tygodni
          <n>m = termin ważności podpisu upływa za n miesięcy
          <n>y = termin ważności podpisu upływa za n lat

en: Key is valid for? (0)
pl: Okres ważności klucza ? (0)

en: Signature is valid for? (0)
pl: Okres ważności podpisu? (0)

en: invalid value
pl: niepoprawna wartość

en: %s does not expire at all
pl: %s nie ma daty ważności (nie traci ważności z upływem czasu).

note: print the date when the key expires
en: %s expires at %s
pl: %s traci ważność: %s

en: Your system can't display dates beyond 2038.
    However, it will be correctly handled up to 2106.
pl: Twój system nie potrafi pokazać daty po roku 2038.
    Niemniej daty do roku 2106 będą poprawnie obsługiwane.

en: Is this correct (y/n)?
pl: Dane poprawne (t/n)?

en: 
    You need a User-ID to identify your key; the software constructs the user id
    from Real Name, Comment and Email Address in this form:
        "Heinrich Heine (Der Dichter) <heinrichh@duesseldorf.de>"
pl: 
    Musisz określić identyfikator użytkownika aby można było rozpoznać twój
    klucz; program złoży go z twojego imienia i nazwiska, komentarza i adresu
    poczty elektronicznej. Będzie on miał taką postać:
        "Tadeusz Żeleński (Boy) <tzb@domena.pl>"

en: Real name:
pl: Imię i nazwisko:

en: Invalid character in name
pl: Niewłaściwy znak w imieniu lub nazwisku

en: Name may not start with a digit
pl: Imię lub nazwisko nie może zaczynać się od cyfry

en: Name must be at least 5 characters long
pl: Imię i nazwisko muszą mieć conajmniej 5 znaków długości.

en: Email address:
pl: Adres poczty elektronicznej:

en: Not a valid email address
pl: To nie jest poprawny adres poczty elektronicznej

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Invalid character in comment
pl: Niewłaściwy znak w komentarzu

en: You are using the `%s' character set.
pl: Używasz zestawu znaków %s.

en: You selected this USER-ID:
        "%s"
pl: Twój identyfikator użytkownika będzie wyglądał tak:
        "%s"

en: Please don't put the email address into the real name or the comment
pl: Nie nalezy umieszczać adresu poczty elektronicznej w polu nazwiska czy
    komentarza.

en: NnCcEeOoQq
pl: IiKkEeDdWw

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (Q)uit?
pl: Zmienić (I)mię/nazwisko, (K)omentarz, adres (E)mail, 
    czy (W)yjść?

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (O)kay/(Q)uit?
pl: Zmienić (I)mię/nazwisko, (K)omentarz, adres (E)mail, 
    przejść (D)alej czy (W)yjść z programu ?

en: Please correct the error first
pl: Najpierw trzeba poprawić ten błąd

en: You need a Passphrase to protect your secret key.
pl: Musisz podać długie, skomplikowane hasło aby ochronić swój klucz tajny.

en: passphrase not correctly repeated; try again
pl: hasło nie zostało poprawnie powtórzone; jeszcze jedna próba

en: You don't want a passphrase - this is probably a *bad* idea!
    I will do it anyway.  You can change your passphrase at any time,
    using this program with the option "--edit-key".
pl: Nie chcesz podać hasła - to *zły* pomysł!
    W każdej chwili możesz ustawić hasło używając tego programu i opcji
    "--edit-key".

en: We need to generate a lot of random bytes. It is a good idea to perform
    some other action (type on the keyboard, move the mouse, utilize the
    disks) during the prime generation; this gives the random number
    generator a better chance to gain enough entropy.
pl: Musimy wygenerować dużo losowych bajtów. Dobrym pomysłem podczas generowania
    liczb pierszych jest wykonanywanie w tym czasie innych działań (pisanie na
    klawiaturze, poruszanie myszką, odwołanie się do dysków); dzięki temu
    generator liczb losowych ma możliwość zebrania odpowiedniej ilości entropii.

en: DSA keypair will have 1024 bits.
pl: Para kluczy dla DSA będzie miała 1024 bity długości.

en: Key generation canceled.
pl: Procedura generacji klucza została anulowana.

en: writing public key to `%s'
pl: zapisuję klucz publiczny w '%s'

en: writing secret key to `%s'
pl: zapisuję klucz tajny w '%s'

en: no writable public keyring found: %s
pl: brak zapisywalnego zbioru kluczy publicznych: %s

en: no writable secret keyring found: %s
pl: brak zapisywalnego zbioru kluczy tajnych: %s

en: error writing public keyring `%s': %s
pl: błąd podczas zapisu zbioru kluczy publicznych `%s': %s

en: error writing secret keyring `%s': %s
pl: błąd podczas zapisu zbioru kluczy tajnych `%s': %s

en: public and secret key created and signed.
pl: klucz publiczny i prywatny (tajny) zostały utworzone i podpisane.

en: key marked as ultimately trusted.
pl: klucz został oznaczony jako obdarzony absolutnym zaufaniem.

en: Note that this key cannot be used for encryption.  You may want to use
    the command "--edit-key" to generate a secondary key for this purpose.
pl: Ten klucz nie może być wykorzystany do szyfrowania. Komendą "--edit-key"
    można dodać do niego podklucz używany do szyfrowania.

en: Key generation failed: %s
pl: Generacja klucza nie powiodła się: %s

en: key has been created %lu second in future (time warp or clock problem)
pl: klucz został stworzony %lu sekundę w przyszłości (zaburzenia
    czasoprzestrzeni, lub źle ustawiony zegar systemowy)

en: key has been created %lu seconds in future (time warp or clock problem)
pl: klucz został stworzony %lu sekund w przyszłości (zaburzenia
    czasoprzestrzeni, lub źle ustawiony zegar systemowy)

en: NOTE: creating subkeys for v3 keys is not OpenPGP compliant
pl: UWAGA: tworzenie podkluczy dla kluczy wersji 3 jest niezgodne z OpenPGP.

en: Really create?
pl: Na pewno utworzyć?

en: --output doesn't work for this command
pl: opcja --output nie działa z tym poleceniem

en: %s: can't open: %s
pl: %s: nie można otworzyć: %s

en: error creating passphrase: %s
pl: błąd podczas tworzenia hasła: %s

en: can't use a symmetric ESK packet due to the S2K mode
pl: ustawiony tryb S2K nie pozwala użyć pakietu ESK dla szyfru symetrycznego

en: `%s' already compressed
pl: `%s' już jest spakowany

en: %s: WARNING: empty file
pl: %s: OSTRZEŻENIE: plik jest pusty

en: you can only encrypt to RSA keys of 2048 bits or less in --pgp2 mode
pl: w trybie --pgp2 można szyfrować dla kluczy RSA krótszych od 2048 bitów

en: reading from `%s'
pl: odczyt z '%s'

en: unable to use the IDEA cipher for all of the keys you are encrypting to.
pl: nie można użyć szyfru IDEA z wszystkimi kluczami dla których szyfrujesz.

en: forcing symmetric cipher %s (%d) violates recipient preferences
pl: wymuszenie użycia szyfru %s (%d) kłóci się z ustawieniami adresata

en: forcing compression algorithm %s (%d) violates recipient preferences
pl: wymuszenie użycia kompresji %s (%d) kłóci się z ustawieniami adresata

en: you may not use %s while in %s mode
pl: %s nie jest dostępne w trybie %s

en: %s/%s encrypted for: "%s"
pl: %s/%s zaszyfrowany dla: ,,%s''

en: key `%s' not found: %s
pl: klucz `%s' nie został odaleziony: %s

en: error reading keyblock: %s
pl: błąd odczytu bloku kluczy: %s

en: key %08lX: not a rfc2440 key - skipped
pl: klucz %08lX: nie jest w formacie RFC 2440 - pominięty

en: key %08lX: not protected - skipped
pl: klucz %08lX: nie jest chroniony - pominięty

en: key %08lX: PGP 2.x style key - skipped
pl: klucz %08lX: klucz PGP 2.x - pominięty

en: WARNING: nothing exported
pl: OSTRZEŻENIE: nic nie zostało wyeksportowane!

en: too many entries in pk cache - disabled
pl: zbyt wiele wpisów w buforze kluczy publicznych - wyłączony

note: fixme: returning translatable constants instead of a user ID is * not good because they are probably not utf-8 encoded.
en: [User id not found]
pl: [brak identyfikatora użytkownika]

en: Invalid key %08lX made valid by --allow-non-selfsigned-uid
pl: Niepoprawny klucz %08lX uznany za poprawny przez --allow non-selfsigned-uid.

en: using secondary key %08lX instead of primary key %08lX
pl: używany jest podklucz %08lX zamiast klucza głównego %08lX

en: key %08lX: secret key without public key - skipped
pl: klucz %08lX: klucz tajny bez klucza jawnego - pominięty

en: skipping block of type %d
pl: blok typu %d zostaje pominięty

en: %lu keys so far processed
pl: %lu kluczy przetworzonych do tej chwili

en: error reading `%s': %s
pl: błąd odczytu '%s': %s

en: Total number processed: %lu
pl: Ogółem przetworzonych kluczy: %lu

en:       skipped new keys: %lu
pl:    pominiętych nowych kluczy: %lu

en:           w/o user IDs: %lu
pl:           bez identyfikatora: %lu

en:               imported: %lu
pl:          dołączono do zbioru: %lu

en:              unchanged: %lu
pl:                    bez zmian: %lu

en:           new user IDs: %lu
pl:       nowych identyfikatorów: %lu

en:            new subkeys: %lu
pl:             nowych podkluczy: %lu

en:         new signatures: %lu
pl:              nowych podpisów: %lu

en:    new key revocations: %lu
pl:    nowych unieważnień kluczy: %lu

en:       secret keys read: %lu
pl:    tajnych kluczy wczytanych: %lu

en:   secret keys imported: %lu
pl:      tajnych kluczy dodanych: %lu

en:  secret keys unchanged: %lu
pl:     tajnych kluczy bez zmian: %lu

en:           not imported: %lu
pl:      nie dołączono do zbioru: %lu

en: key %08lX: no user ID
pl: klucz %08lX: brak identyfikatora użytkownika

en: key %08lX: HKP subkey corruption repaired
pl: klucz %08lX: klucz uszkodzony przez serwer został naprawiony

en: key %08lX: accepted non self-signed user ID '%s'
pl: klucz %08lX: przyjęto identyfikator nie podpisany nim samym '%s'

en: key %08lX: no valid user IDs
pl: klucz %08lX: brak poprawnych identyfikatorów użytkownika

en: this may be caused by a missing self-signature
pl: to może być spowodowane brakiem podpisu właściciela klucza

en: key %08lX: public key not found: %s
pl: klucz %08lX: brak klucza publicznego: %s

en: key %08lX: new key - skipped
pl: klucz %08lX: nowy klucz - pominięty

en: no writable keyring found: %s
pl: brak zapisywalnego zbioru kluczy: %s

en: writing to `%s'
pl: zapis do '%s'

en: error writing keyring `%s': %s
pl: błąd zapisu zbioru kluczy '%s': %s

en: key %08lX: public key "%s" imported
pl: klucz %08lX: klucz publiczny ,,%s'' wczytano do zbioru

en: key %08lX: doesn't match our copy
pl: klucz %08lX: nie zgadza się z lokalnie posiadaną kopią

en: key %08lX: can't locate original keyblock: %s
pl: klucz %08lX: brak oryginalnego bloku klucza; %s

en: key %08lX: can't read original keyblock: %s
pl: klucz %08lX: nie można odczytać oryginalnego bloku klucza; %s

en: key %08lX: "%s" 1 new user ID
pl: klucz %08lX: ,,%s'' 1 nowy identyfikator użytkownika

en: key %08lX: "%s" %d new user IDs
pl: klucz %08lX: ,,%s'' %d nowych identyfikatorów użytkownika

en: key %08lX: "%s" 1 new signature
pl: klucz %08lX: ,,%s'' 1 nowy podpis

en: key %08lX: "%s" %d new signatures
pl: klucz %08lX: ,,%s'' %d nowych podpisów

en: key %08lX: "%s" 1 new subkey
pl: klucz %08lX: ,,%s'' 1 nowy podklucz

en: key %08lX: "%s" %d new subkeys
pl: klucz %08lX: ,,%s'' %d nowych podkluczy

en: key %08lX: "%s" not changed
pl: klucz %08lX: ,,%s'' bez zmian

en: key %08lX: secret key with invalid cipher %d - skipped
pl: klucz %08lX: klucz tajny z błędnym szyfrem %d - pominięty

en: no default secret keyring: %s
pl: brak domyślego zbioru kluczy tajnych: %s

en: key %08lX: secret key imported
pl: Klucz %08lX: klucz tajny wczytany do zbioru

note: we can't merge secret keys
en: key %08lX: already in secret keyring
pl: Klucz %08lX: ten klucz już znajduje się w zbiorze

en: key %08lX: secret key not found: %s
pl: klucz %08lX: brak klucza tajnego: %s

en: key %08lX: no public key - can't apply revocation certificate
pl: klucz %08lX: brak klucza publicznego - wczytany certyfikat 
    uniważnienia nie może być zastosowany

en: key %08lX: invalid revocation certificate: %s - rejected
pl: klucz %08lX: niepoprawny certyfikat unieważnienia: %s - odrzucony

en: key %08lX: "%s" revocation certificate imported
pl: klucz %08lX: ,,%s'' certyfikat unieważnienia został już wczytany

en: key %08lX: no user ID for signature
pl: klucz %08lX: brak identyfikatora użytkownika do podpisu

en: key %08lX: unsupported public key algorithm on user id "%s"
pl: klucz %08lX: algorytm klucza publicznego "%s" nie jest obsługiwany

en: key %08lX: invalid self-signature on user id "%s"
pl: klucz %08lX: niepoprawny podpis na identyfikatorze "%s"

en: key %08lX: no subkey for key binding
pl: klucz %08lX: brak podklucza do dowiązania

en: key %08lX: unsupported public key algorithm
pl: klucz %08lX: nie obsługiwany algorytm szyfrowania z kluczem publicznym

en: key %08lX: invalid subkey binding
pl: klucz %08lX: niepoprawne dowiązanie podklucza

note: Delete the last binding sig since this one is newer
en: key %08lX: removed multiple subkey binding
pl: klucz %08lX: usunięto wielokrotne dowiązanie podklucza

en: key %08lX: no subkey for key revocation
pl: klucz %08lX: brak podklucza, którego dotyczy unieważnienie

en: key %08lX: invalid subkey revocation
pl: klucz %08lX: nieoprawne unieważnienie podklucza

note: Delete the last revocation sig since this one is newer
en: key %08lX: removed multiple subkey revocation
pl: klucz %08lX: usunięto wielokrotne unieważnienie podklucza

en: key %08lX: skipped user ID '
pl: klucz %08lX: pominięto identyfikator użytkownika '

en: key %08lX: skipped subkey
pl: klucz %08lX: podklucz pominięty

note: here we violate the rfc a bit by still allowing * to import non-exportable signature when we have the * the secret key used to create this signature - it * seems that this makes sense
en: key %08lX: non exportable signature (class %02x) - skipped
pl: klucz %08lX: podpis nieeksportowalny (klasa %02x) - pominięty

en: key %08lX: revocation certificate at wrong place - skipped
pl: klucz %08lX: certyfikat unieważnienia umieszczony w niewłaściwym 
    miejscu - został pominięty

en: key %08lX: invalid revocation certificate: %s - skipped
pl: klucz %08lX: niepoprawny certyfikat unieważnienia: %s - pominięty

en: key %08lX: subkey signature in wrong place - skipped
pl: klucz %08lX: podpis na podkluczu w niewłaściwym miejscu - pominięty

en: key %08lX: duplicated user ID detected - merged
pl: key %08lX: powtórzony identyfikator użytkownika - dołączony

en: WARNING: key %08lX may be revoked: fetching revocation key %08lX
pl: OSTRZEŻENIE: klucz %08lX mógł zostać uniewazniony:
                 zapytanie o unieważniający klucz %08lX w serwerze kluczy

en: WARNING: key %08lX may be revoked: revocation key %08lX not present.
pl: OSTRZEŻENIE: klucz %08lX mógł zostać unieważniony:
                 brak unieważniającego klucza %08lX.

en: key %08lX: "%s" revocation certificate added
pl: klucz %08lX: ,,%s'' dodany certyfikat unieważnienia

en: key %08lX: direct key signature added
pl: klucz %08lX: dodano bezpośredni podpis

en: [revocation]
pl: [unieważnienie]

en: [self-signature]
pl: [podpis klucza nim samym]

en: 1 bad signature
pl: 1 niepoprawny podpis

en: %d bad signatures
pl: %d niepoprawnych podpisów

en: 1 signature not checked due to a missing key
pl: 1 podpis nie został sprawdzony z powodu braku klucza

en: %d signatures not checked due to missing keys
pl: %d podpisów nie zostało sprawdzonych z powodu braku kluczy

en: 1 signature not checked due to an error
pl: 1 podpis nie został sprawdzony z powodu błędu

en: %d signatures not checked due to errors
pl: %d podpisów nie sprawdzonych z powodu błędów

en: 1 user ID without valid self-signature detected
pl: wykryto 1 identyfikator użytkownika bez podpisu właściciela klucza

en: %d user IDs without valid self-signatures detected
pl: wykryto %d identyfikatorów użytkownika bez podpisów właściciela klucza

en: User ID "%s" is revoked.
pl: Identyfikator użytkownika "%s" został unieważniony.

en: Are you sure you still want to sign it? (y/N)
pl: Czy na pewno chcesz podpisać? (t/N)

en:   Unable to sign.
pl:  Nie da się złożyć podpisu.

en: WARNING: user ID "%s" is not self-signed.
pl: OSTRZEŻENIE: identyfikator '%s' nie jest podpisany tym samym kluczem.

en: The self-signature on "%s"
    is a PGP 2.x-style signature.
pl: Podpis klucza nim samym na ,,%s''
    jest podpisem złożonym przez PGP 2.x.

en: Do you want to promote it to an OpenPGP self-signature? (y/N)
pl: Czy chcesz zamienić go na podpis OpenPGP? (t/N)

note: It's a local sig, and we want to make a exportable sig.
en: Your current signature on "%s"
    is a local signature.
pl: Twój podpis na "%s"
    jest podpisem prywatnym (lokalnym).

en: Do you want to promote it to a full exportable signature? (y/N)
pl: Czy chcesz zamienić go na pełny, publiczny, eksportowalny podpis? (t/N)

en: "%s" was already locally signed by key %08lX
pl: "%s" jest już lokalnie podpisany kluczem %08lX

en: "%s" was already signed by key %08lX
pl: "%s" jest już podpisany kluczem %08lX

en: Nothing to sign with key %08lX
pl: Nie ma nic do podpisania kluczem %08lX.

en: This key has expired!
pl: Data ważności tego klucza upłynęła!

en: This key is due to expire on %s.
pl: Ważność tego klucza wygasa %s.

en: Do you want your signature to expire at the same time? (Y/n)
pl: Czy chcesz żeby ważność Twojego podpisu wygasała w tej samej chwili? (T/n)

en: You may not make an OpenPGP signature on a PGP 2.x key while in --pgp2 mode.
pl: W trybie --pgp2 nie można podpisywać w formacie OpenPGP.

en: This would make the key unusable in PGP 2.x.
pl: To uczyni ten klucz nieuzytecznym dla PGP 2.x.

en: How carefully have you verified the key you are about to sign actually belongs
    to the person named above?  If you don't know what to answer, enter "0".
pl: Jak dokładnie została przez Ciebie sprawdzona tożsamość tej osoby?
    Jeśli nie wiesz co odpowiedzieć, podaj "0".

en:    (0) I will not answer.%s
pl:    (0) Nie odpowiem na to pytanie. %s

en:  (default)
pl: (domyślne)

en:    (1) I have not checked at all.%s
pl:    (1) W ogóle nie.%s

en:    (2) I have done casual checking.%s
pl:    (2) Pobieżnie.%s

en:    (3) I have done very careful checking.%s
pl:    (3) Bardzo dokładnie.%s

en: Are you really sure that you want to sign this key
    with your key: "
pl: Czy jesteś naprawdę pewien że chcesz podpisać ten klucz 
    swoim kluczem: "

en: 
    This will be a self-signature.
pl: 
    To będzie podpis klucza nim samym.

en: 
    WARNING: the signature will not be marked as non-exportable.
pl: 
    OSTRZEŻENIE: podpis zostanie oznaczony jako nieeksportowalny (prywatny).

en: 
    WARNING: the signature will not be marked as non-revocable.
pl: 
    OSTRZEŻENIE: podpis zostanie oznaczony jako nie podlegający unieważnieniu.

en: 
    The signature will be marked as non-exportable.
pl: 
    Podpis zostanie oznaczony jako nieeksportowalny (prywatny).

en: 
    The signature will be marked as non-revocable.
pl: 
    Podpis zostanie oznaczony jako nie podlegający unieważnieniu.

en: 
    I have not checked this key at all.
pl: 
    Tożsamość użytkownika nie została w ogóle sprawdzona.

en: 
    I have checked this key casually.
pl: 
    Tożsamość użytkownika została sprawdzona pobieżnie.

en: 
    I have checked this key very carefully.
pl: 
    Tożsamość użytkownika została dokładnie sprawdzona.

en: Really sign?
pl: Czy na pewno podpisać?

en: signing failed: %s
pl: złożenie podpisu nie powiodło się: %s

en: This key is not protected.
pl: Ten klucz nie jest chroniony.

en: Secret parts of primary key are not available.
pl: Część tajna głównego klucza jest niedostępna.

en: Key is protected.
pl: Klucz jest chroniony.

en: Can't edit this key: %s
pl: Tego klucza nie można edytować: %s.

en: Enter the new passphrase for this secret key.
pl: Wprowadź nowe długie hasło dla tego klucza tajnego.

en: You don't want a passphrase - this is probably a *bad* idea!
pl: Nie chcesz hasła - to *zły* pomysł!

en: Do you really want to do this?
pl: Czy na pewno chcesz to zrobić?

en: moving a key signature to the correct place
pl: przenoszę podpis klucza na właściwe miejsce

en: quit this menu
pl: wyjście z tego menu

en: q
pl: w

en: save
pl: zapis

en: save and quit
pl: zapis zmian i wyjście

en: help
pl: pomoc

en: show this help
pl: ten tekst pomocy

en: fpr
pl: odc

en: show fingerprint
pl: okazanie odcisku klucza

en: list
pl: lista

en: list key and user IDs
pl: lista kluczy i identyfikatorów użytkowników

en: uid
pl: id

en: select user ID N
pl: wybór identyfikatora użytkownika N

en: key
pl: klucz

en: select secondary key N
pl: wybór podklucza N

en: check
pl: lista

en: list signatures
pl: lista podpisów

en: c
pl: l

en: sign
pl: podpis

en: sign the key
pl: złożenie podpisu na kluczu

en: s
pl: p

en: lsign
pl: lpodpis

en: sign the key locally
pl: złożenie lokalnego podpisu na kluczu

en: nrsign
pl: nupodpis

en: sign the key non-revocably
pl: złożenie na kluczu podpisu nie podlegającego unieważnieniu

en: nrlsign
pl: nulpodpis

en: sign the key locally and non-revocably
pl: złożenie na kluczu lokalnego podpisu nie podlegającego unieważnieniu

en: debug
pl: śledzenia

en: adduid
pl: dodid

en: add a user ID
pl: dodanie nowego identyfikatora użytkownika do klucza

en: addphoto
pl: dodfoto

en: add a photo ID
pl: dodanie zdjęcia użytkownika do klucza

en: deluid
pl: usid

en: delete user ID
pl: usunięcie identyfikatora użytkownika z klucza

note: delphoto is really deluid in disguise
en: delphoto
pl: usfoto

en: addkey
pl: dodkl

en: add a secondary key
pl: dodanie podklucza

en: delkey
pl: uskl

en: delete a secondary key
pl: usunięcie podklucza

en: addrevoker
pl: dodun

en: add a revocation key
pl: wyznaczenie klucza unieważniającego

en: delsig
pl: uspod

en: delete signatures
pl: usunięcie podpisów

en: expire
pl: data

en: change the expire date
pl: zmiana daty ważności klucza

en: primary
pl: główny

en: flag user ID as primary
pl: oznaczenie identyfikatora użytkownika jako głównego

en: toggle
pl: przeł

en: toggle between secret and public key listing
pl: przełączenie pomiędzy listą kluczy publicznych i tajnych

en: t
pl: p

en: pref
pl: opcje

en: list preferences (expert)
pl: ustawienia (zaawansowane)

en: showpref
pl: opcje

en: list preferences (verbose)
pl: rozbudowana lista ustawień

en: setpref
pl: ustaw

en: set preference list
pl: ustawienie opcji klucza

en: updpref
pl: aktopc

en: updated preferences
pl: aktualizacja ustawień klucza

en: passwd
pl: hasło

en: change the passphrase
pl: zmiana hasła klucza

en: trust
pl: zaufanie

en: change the ownertrust
pl: zmiana zaufania właściciela

en: revsig
pl: unpod

en: revoke signatures
pl: unieważnienie podpisu

en: revkey
pl: unpkl

en: revoke a secondary key
pl: unieważnienie podklucza

en: disable
pl: wyłkl

en: disable a key
pl: wyłączyć klucz z użycia

en: enable
pl: włkl

en: enable a key
pl: włączyć klucz do użycia

en: showphoto
pl: foto

en: show photo ID
pl: okazanie identyfikatora - zdjęcia

en: can't do that in batchmode
pl: nie działa w trybie wsadowym

en: error reading secret keyblock `%s': %s
pl: błąd odczytu bloku klucza tajnego '%s': %s

en: Secret key is available.
pl: Dostępny jest klucz tajny.

en: Command>
pl: Polecenie>

en: Need the secret key to do this.
pl: Do wykonania tej operacji potrzebny jest klucz tajny.

en: Please use the command "toggle" first.
pl: Najpierw trzeba użyć polecenia "przeł".

en: Key is revoked.
pl: Klucz unieważniony.

en: Really sign all user IDs?
pl: Podpisać wszystkie identyfikatory użytkownika na tym kluczu?

en: Hint: Select the user IDs to sign
pl: Podpowiedź: wybierz identyfikatory użytkownika do podpisania.

en: This command is not allowed while in %s mode.
pl: To polecenie nie jest dostępne w trybie %s.

en: You must select at least one user ID.
pl: Musisz wybrać co najmniej jeden identyfikator użytkownika.

en: You can't delete the last user ID!
pl: Nie możesz usunąć ostatniego identyfikatora użytkownika!

en: Really remove all selected user IDs?
pl: Czy na pewno usunąć wszystkie wybrane identyfikatory użytkownika?

en: Really remove this user ID?
pl: Czy na pewno usunąć ten identyfikator użytkownika?

en: You must select at least one key.
pl: Musisz wybrać co najmniej jeden klucz.

en: Do you really want to delete the selected keys?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wybrane klucze?

en: Do you really want to delete this key?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten klucz?

en: Do you really want to revoke the selected keys?
pl: Czy na pewno chcesz unieważnić wybrane klucze?

en: Do you really want to revoke this key?
pl: Czy na pewno chcesz unieważnić ten klucz?

en: Really update the preferences for the selected user IDs?
pl: Czy na pewno zaktualizować ustawienia klucza dla wybranych identyfikatorów?

en: Really update the preferences?
pl: Czy na pewno usaktualnić ustawienia?

en: Save changes?
pl: Zapisać zmiany?

en: Quit without saving?
pl: Wyjść bez zapisania zmian?

en: update failed: %s
pl: naniesienie poprawek nie powiodło się: %s

en: update secret failed: %s
pl: naniesienie poprawek na kluczu tajnym nie powiodło się: %s

en: Key not changed so no update needed.
pl: Klucz nie został zmieniony więc naniesienie poprawek nie jest konieczne.

en: Invalid command  (try "help")
pl: Niepoprawna komenda  (spróbuj "help")

en: This key may be revoked by %s key
pl: Klucz może zostać unieważniony przez klucz %s

en:  (sensitive)
pl:  (poufne)

note: Note, we use the same format string as in other show functions to make the translation job easier.
en: %s%c %4u%c/%08lX  created: %s expires: %s
pl: %s%c %4u%c/%08lX  stworzony: %s, wygasa: %s

en:  trust: %c/%c
pl:  zaufanie: %c/%c

en: This key has been disabled
pl: Ten klucz został wyłączony z użytku

en: rev! subkey has been revoked: %s
pl: podklucz został unieważniony: %s

en: rev- faked revocation found
pl: fałszywy certyfikat unieważnienia

en: rev? problem checking revocation: %s
pl: problem przy sprawdzaniu unieważnienia: %s

en: There are no preferences on a PGP 2.x-style user ID.
pl: Klucze PGP 2.x nie zawierają opisu ustawień.

en: Please note that the shown key validity is not necessarily correct
    unless you restart the program.
pl: Pokazana wartość wiarygodności klucza może być niepoprawna,
    dopóki program nie zostanie uruchomiony ponownie.

en: WARNING: This is a PGP2-style key.  Adding a photo ID may cause some versions
             of PGP to reject this key.
pl: OSTRZEŻENIE: To jest klucz PGP wersji 2. Dodanie zdjęcia spowoduje, że niektóre 
                 wersje przestaną go rozumieć.

en: Are you sure you still want to add it? (y/N)
pl: Czy dalej chcesz je dodać? (t/N)

en: You may not add a photo ID to a PGP2-style key.
pl: Do klucza dla wersji 2 PGP nie można dodać zdjęcia.

en: Delete this good signature? (y/N/q)
pl: Usunąć ten poprawny podpis? (t/N/w)

en: Delete this invalid signature? (y/N/q)
pl: Usunąć ten niepoprawny podpis? (t/N/w)

en: Delete this unknown signature? (y/N/q)
pl: Usunąć ten nieznany podpis? (t/N/w)

en: Really delete this self-signature? (y/N)
pl: Na pewno usunąć ten podpis klucza nim samym? (t/N)

en: Deleted %d signature.
pl: %d podpis usunięty.

en: Deleted %d signatures.
pl: %d podpisów usuniętych.

en: Nothing deleted.
pl: Nic nie zostało usunięte.

en: WARNING: This is a PGP 2.x-style key.  Adding a designated revoker may cause
             some versions of PGP to reject this key.
pl: OSTRZEŻENIE: To jest klucz PGP wersji 2. Dodanie klucza unieważniającego
                 spowoduje, że niektóre wersje przestaną go rozumieć.

en: You may not add a designated revoker to a PGP 2.x-style key.
pl: Do klucza dla wersji 2 PGP nie można dodać klucza unieważniającego.

en: Enter the user ID of the designated revoker:
pl: Podaj indentyfikator klucza unieważniającego:

en: cannot appoint a PGP 2.x style key as a designated revoker
pl: klucza PGP 2.x nie można wyznaczyć jako unieważniającego

note: This actually causes no harm (after all, a key that designates itself as a revoker is the same as a regular key), but it's easy enough to check.
en: you cannot appoint a key as its own designated revoker
pl: nie można wyznaczuć klucza do unieważniania jego samego

en: Please remove selections from the secret keys.
pl: Proszę usunąć znacznik wyboru z kluczy tajnych.

en: Please select at most one secondary key.
pl: Proszę wybrać tylko jeden podklucz.

en: Changing expiration time for a secondary key.
pl: Zmiana daty ważności podklucza.

en: Changing expiration time for the primary key.
pl: Zmiana daty ważności głównego klucza.

en: You can't change the expiration date of a v3 key
pl: Nie można zmienić daty ważności klucza w wersji 3.

en: No corresponding signature in secret ring
pl: Brak odpowiadającego podpisu w zbiorze kluczy tajnych

en: Please select exactly one user ID.
pl: Proszę wybrać dokładnie jeden identyfikator użytkownika.

en: skipping v3 self-signature on user id "%s"
pl: podpis w wersji 3 na identyfikatorze ,,%s'' zostaje pominięty

en: No user ID with index %d
pl: Brak identyfikatora użytkownika o numerze %d.

en: No secondary key with index %d
pl: Brak podklucza o numerze %d

en: user ID: "
pl: Identyfikator użytkownika:

en: "
    signed with your key %08lX at %s
pl: "
    podpisano Twoim kluczem %08lX w %s

en: "
    locally signed with your key %08lX at %s
pl: "
    lokalnie podpisano Twoim kluczem %08lX w %s

en: This signature expired on %s.
pl: Ważność tego klucza wygasła %s.

en: Are you sure you still want to revoke it? (y/N)
pl: Czy dalej chcesz go unieważnić? (t/N)

en: Create a revocation certificate for this signature? (y/N)
pl: Stworzyć certyfikat unieważnienia tego podpisu? (t/N)

note: FIXME: detect duplicates here
en: You have signed these user IDs:
pl: Te identyfikatory użytkowników są podpisane przez Ciebie:

en:    signed by %08lX at %s%s%s
pl: podpisany przez %08lX w %s%s%s

en:    revoked by %08lX at %s
pl: unieważniony przez %08lX w %s

en: You are about to revoke these signatures:
pl: Czy na pewno chcesz unieważnić te podpisy:

en:    signed by %08lX at %s%s
pl: podpisany przez %08lX w %s%s

en:  (non-exportable)
pl:  (podpis nieeksportowalny)

en: Really create the revocation certificates? (y/N)
pl: Na pewno utworzyć certyfikaty unieważnienia ? (t/N)

en: no secret key
pl: brak klucza tajnego

en: Displaying %s photo ID of size %ld for key 0x%08lX (uid %d)
pl: Zdjęcie w formacie %s, rozmiar %ld bajtów, klucz 0x%08lX (id %d).

en: Critical signature policy:
pl: Krytyczny regulamin podpisu:

en: Signature policy:
pl: Regulamin podpisu:

en: WARNING: invalid notation data found
pl: OSTRZEŻENIE: niepoprawne dane w adnotacji

en: Critical signature notation:
pl: Krytyczne adnotacje podpisu:

en: Signature notation:
pl: Adnotacje podpisu:

en: not human readable
pl: nieczytelne dla człowieka

en: Keyring
pl: Zbiór kluczy

note: of subkey
en:  [expires: %s]
pl:  [wygasa :%s]

en: Primary key fingerprint:
pl: Odcisk klucza głównego:

en:      Subkey fingerprint:
pl:       Odcisk podklucza:

en:  Primary key fingerprint:
pl:  Odcisk klucza głównego:

en:       Subkey fingerprint:
pl:        Odcisk podklucza:

note: use tty
en:      Key fingerprint =
pl:      Odcisk klucza =

en: weird size for an encrypted session key (%d)
pl: %d - dziwny rozmiar jak na zaszyfrowany klucz sesyjny

en: invalid symkey algorithm detected (%d)
pl: odnaleziono odwołanie do niepoprawnego szyfru (%d)

en: %s encrypted data
pl: dane zaszyfrowano za pomocą %s

en: encrypted with unknown algorithm %d
pl: dane zaszyfrowano nieznanym algorytmem numer %d

en: public key is %08lX
pl: klucz publiczny %08lX

en: public key encrypted data: good DEK
pl: dane zaszyfrowane kluczem publicznym: poprawny klucz sesyjny

en: encrypted with %u-bit %s key, ID %08lX, created %s
pl: zaszyfrowano %u-bitowym kluczem %s, numer %08lX, stworzonym %s

en: encrypted with %s key, ID %08lX
pl: zaszyfrowano kluczem %s, o numerze %08lX

en: public key decryption failed: %s
pl: błąd odszyfrowywania kluczem publicznym: %s

en: assuming %s encrypted data
pl: przyjmując że dane zostały zaszyfrowane za pomocą %s

en: IDEA cipher unavailable, optimistically attempting to use %s instead
pl: szyfr IDEA nie jest dostępny, %s zostanie wykorzystany zamiast niego

en: decryption okay
pl: odszyfrowanie poprawne

en: WARNING: encrypted message has been manipulated!
pl: OSTRZEŻENIE: zaszyfrowana wiadomość była manipulowana!

en: decryption failed: %s
pl: błąd odszyfrowywania: %s

en: NOTE: sender requested "for-your-eyes-only"
pl: UWAGA: nadawca zaznaczył że wiadomość nie powinna być zapisywana

en: original file name='%.*s'
pl: pierwotna nazwa pliku='%.*s'

en: standalone revocation - use "gpg --import" to apply
pl: osobny certyfikat unieważnienia - użyj ,,gpg --import'' aby go przyjąć

en: Notation:
pl: Adnotacja:

en: Policy:
pl: Regulamin:

en: signature verification suppressed
pl: wymuszono pominięcie sprawdzenia podpisu

note: plaintext before signatures but no one-pass packets
en: can't handle these multiple signatures
pl: nie można obsłuzyć tych wielokrotnych podpisów

en: Signature made %.*s using %s key ID %08lX
pl: Podpisano w %.*s kluczem %s o numerze %08lX.

en: BAD signature from "
pl: NIEPOPRAWNY podpis złożony przez "

en: Expired signature from "
pl: Przeterminowany podpis złożony przez "

en: Good signature from "
pl: Poprawny podpis złożony przez "

en: [uncertain]
pl: [niepewne]

en: Can't check signature: %s
pl: Nie można sprawdzić podpisu: %s

en: not a detached signature
pl: nie jest oddzielonym podpisem.

en: standalone signature of class 0x%02x
pl: oddzielony podpis klasy 0x%02x.

en: old style (PGP 2.x) signature
pl: podpis starego typu (PGP 2.x).

en: invalid root packet detected in proc_tree()
pl: wykryto niepoprawny pakiet pierwotny w proc_tree()

en: can't disable core dumps: %s
pl: nie można wyłączyć zrzutów pamięci: %s

en: Experimental algorithms should not be used!
pl: Nie należy używać algorytmów doświadczalnych!

en: this cipher algorithm is deprecated; please use a more standard one!
pl: używanie tego szyfru jest odradzane; należy używać standardowych szyfrów!

en: the IDEA cipher plugin is not present
pl: moduł szyfru IDEA nie jest dostępny

en: please see http://www.gnupg.org/why-not-idea.html for more information
pl: więcej informacji jest tutaj: http://www.gnupg.org/why-not-idea.html

en: %s:%d: deprecated option "%s"
pl: %s:%d jest przestarzałą opcją ,,%s''

en: WARNING: "%s" is a deprecated option
pl: OSTRZEŻENIE: ,,%s'' jest przestarzałą opcją.

en: please use "%s%s" instead
pl: w jej miejsce należy użyć ,,%s%s''"

en: can't handle public key algorithm %d
pl: nie można obsłużyć tego algorytmu klucza publicznego: %d

en: subpacket of type %d has critical bit set
pl: podpakiet typu %d ma ustawiony krytyczny bit

en: gpg-agent is not available in this session
pl: gpg-agent nie jest dostępny w tej sesji

en: can't set client pid for the agent
pl: nie można ustawić numeru procesu klienckiego agenta

en: can't get server read FD for the agent
pl: serwer nie chce czytać deskryptora dla agenta

en: can't get server write FD for the agent
pl: serwer nie chce pisać deskryptora dla agenta

en: malformed GPG_AGENT_INFO environment variable
pl: zły format zmiennej GPG_AGENT_INFO

en: gpg-agent protocol version %d is not supported
pl: wersja %d protokołu agenta nie jest obsługiwana

en: can't connect to `%s': %s
pl: nie można się połączyć z ,,%s'': %s

en: communication problem with gpg-agent
pl: problem z porozumiewaniem się z gpg-agentem

en: problem with the agent - disabling agent use
pl: problem z agentem - zostaje wyłączony

en:  (main key ID %08lX)
pl:  (podklucz %08lX)

en: You need a passphrase to unlock the secret key for user:
    "%.*s"
    %u-bit %s key, ID %08lX, created %s%s
pl: Musisz podać hasło aby odbezpieczyć klucz tajny użytkownika:
    "%.*s".
    Klucz o długości %u bitów, typ %s, numer %08lX, stworzony %s%s

en: Enter passphrase
pl: Hasło

en: Repeat passphrase
pl: Powtórzone hasło

en: passphrase too long
pl: hasło zbyt długie

en: invalid response from agent
pl: błędna odpowiedź agenta

en: cancelled by user
pl: anulowano przez użytkownika

en: problem with the agent: agent returns 0x%lx
pl: problem agenta: zwrócił 0x%lx

en: 
    You need a passphrase to unlock the secret key for
    user: "
pl: 
    Musisz podać hasło aby odbezpieczyć klucz tajny użytkownika:
    "

en: %u-bit %s key, ID %08lX, created %s
pl: długość %u bitów, typ %s, numer %08lX, stworzony %s

en: can't query password in batchmode
pl: pytanie o hasło nie działa w trybie wsadowym

en: Enter passphrase:
pl: Podaj hasło:

en: Repeat passphrase:
pl: Powtórz hasło:

en: data not saved; use option "--output" to save it
pl: dane nie zostały zapisane; aby to zrobić, należy użyć opcji "--output"

en: error creating `%s': %s
pl: błąd tworzenia `%s': %s

en: Detached signature.
pl: Podpis oddzielony od danych.

en: Please enter name of data file:
pl: Nazwa pliku danych:

en: reading stdin ...
pl: czytam strumień standardowego wejścia

en: no signed data
pl: brak podpisanych danych

en: can't open signed data `%s'
pl: nie można otworzyć podpisanego pliku '%s'

en: anonymous recipient; trying secret key %08lX ...
pl: adresat anonimowy; sprawdzanie %08lX ...

en: okay, we are the anonymous recipient.
pl: OK, to my jesteśmy adresatem anonimowym.

en: old encoding of the DEK is not supported
pl: stary, nie obsługiwany algorytm szyfrowania klucza sesyjnego

en: cipher algorithm %d%s is unknown or disabled
pl: algorytm szyfrujący %d%s jest nieznany, bądź też został wyłączony

en: NOTE: cipher algorithm %d not found in preferences
pl: UWAGA: brak algorytmu szyfrującego %d w ustawieniach

en: NOTE: secret key %08lX expired at %s
pl: UWAGA: ważność klucza tajnego %08lX wygasła %s

en: NOTE: key has been revoked
pl: UWAGA: klucz został unieważniony

en: requesting key %08lX from %s
pl: zapytanie o klucz %08lX w %s

en: can't get key from keyserver: %s
pl: nie można pobrać klucza z serwera: %s

en: error sending to `%s': %s
pl: błąd przy wysyłaniu do '%s': %s

en: success sending to `%s' (status=%u)
pl: wysyłanie do '%s' powiodło się (status=%u)

en: failed sending to `%s': status=%u
pl: wysyłanie do '%s' nie powiodło się (status=%u)

en: this keyserver is not fully HKP compatible
pl: serwer kluczy nie jest w pełni zgodny z HKP

en: searching for "%s" from HKP server %s
pl: zapytanie o "%s" w serwerze HKP %s

en: can't search keyserver: %s
pl: nie można przeszukać serwera: %s

en: secret key parts are not available
pl: tajne części klucza są niedostępne

en: protection algorithm %d%s is not supported
pl: algorytm ochrony %d%s nie jest obsługiwany

en: Invalid passphrase; please try again
pl: Niepoprawne hasło; proszę spróbować ponownie

en: WARNING: Weak key detected - please change passphrase again.
pl: OSTRZEŻENIE: Wykryto klucz słaby algorytmu - należy ponownie zmienić hasło.

en: generating the deprecated 16-bit checksum for secret key protection
pl: tworzenie przestarzałej 16-bitowej sumy kontrolnej dla ochrony klucza

en: WARNING: signature digest conflict in message
pl: OSTRZEŻENIE: konflikt skrótów podpisów w wiadomości

en: key %08lX: this is a PGP generated ElGamal key which is NOT secure for signatures!
pl: klucz %08lX: Klucz algorytmu ElGamala wygenerowany przez PGP 
                  - podpisy nim składane nie zapewniają bezpieczeństwa!

en: public key %08lX is %lu second newer than the signature
pl: klucz publiczny %08lX jest o %lu sekundę młodszy od podpisu

en: public key %08lX is %lu seconds newer than the signature
pl: klucz publiczny %08lX jest o %lu sekund(y) młodszy od podpisu

en: key %08lX has been created %lu second in future (time warp or clock problem)
pl: klucz %08lX został stworzony %lu sekundę w przyszłości (zaburzenia
    czasoprzestrzeni, lub źle ustawiony zegar systemowy)

en: key %08lX has been created %lu seconds in future (time warp or clock problem)
pl: klucz %08lX został stworzony %lu sekund(y) w przyszłości (zaburzenia
    czasoprzestrzeni, lub źle ustawiony zegar systemowy)

en: NOTE: signature key %08lX expired %s
pl: UWAGA: klucz podpisujący %08lX przekroczył datę ważności %s

en: assuming bad signature from key %08lX due to an unknown critical bit
pl: podpis złożony kluczem %08lX uznany za nieważny z powodu nieznanego bitu krytycznego

en: key %08lX: no subkey for subkey revocation packet
pl: klucz %08lX: brak podklucza, którego dotyczy unieważnienie

en: WARNING: unable to %%-expand notation (too large).  Using unexpanded.
pl: OSTRZEŻENIE: nie można rozwinąć %% w URL adnotacji (jest zbyt długi).
                 Użyty zostanie nie rozwinięty.

en: WARNING: unable to %%-expand policy url (too large).  Using unexpanded.
pl: OSTRZEŻENIE: nie można rozwinąć %% w URL regulaminu (jest zbyt długi).
                 Użyty zostanie nie rozwinięty.

en: checking created signature failed: %s
pl: sprawdzenie złożonego podpisu nie powiodło się: %s

en: %s signature from: "%s"
pl: %s podpis złożony przez: ,,%s''

en: WARNING: `%s' is an empty file
pl: OSTRZEŻENIE: plik '%s' jest pusty

en: you can only detach-sign with PGP 2.x style keys while in --pgp2 mode
pl: kluczami PGP 2.x w trybie --pgp2 można podpisywać tylko do oddzielonych podpisów

en: can't create %s: %s
pl: nie można utworzyć %s: %s

en: forcing digest algorithm %s (%d) violates recipient preferences
pl: wymuszenie użycia skrótu %s (%d) kłóci się z ustawieniami adresata

en: signing:
pl: podpis:

en: you can only clearsign with PGP 2.x style keys while in --pgp2 mode
pl: w trybie --pgp2 można podpisywać tylko za pomocą kluczy z wersji 2.x

en: %s encryption will be used
pl: zostanie użyty szyfr %s

en: can't handle text lines longer than %d characters
pl: nie można obsłużyć linii tekstu dłuższej niż %d znaków

en: input line longer than %d characters
pl: linia dłuższa niż %d znaków

en: trustdb rec %lu: lseek failed: %s
pl: baza zaufania, wpis %lu: lseek() nie powiodła się: %s

en: trustdb rec %lu: write failed (n=%d): %s
pl: baza zaufania, wpis %lu: zapis nie powiódł się (n=%d): %s

en: trustdb transaction too large
pl: zbyt duże zlecenie dla bazy zaufania

en: %s: can't access: %s
pl: %s: dostęp niemożliwy: %s

en: %s: directory does not exist!
pl: %s: katalog nie istnieje!

en: %s: can't create lock
pl: %s: nie można utworzyć blokady

en: %s: can't make lock
pl: %s: nie można utworzyć blokady

en: %s: can't create: %s
pl: %s: nie można utworzyć: %s

en: %s: failed to create version record: %s
pl: %s: stworzenie zapisu o wersji nie powiodło się: %s

en: %s: invalid trustdb created
pl: %s: stworzony niepoprawny plik bazy zaufania

en: %s: trustdb created
pl: %s: baza zaufania utworzona

en: NOTE: trustdb not writable
pl: UWAGA: nie można zapisywać bazy zaufania

en: %s: invalid trustdb
pl: %s: niepoprawny plik bazy zaufania

en: %s: failed to create hashtable: %s
pl: %s: tworzenie tablicy skrótów nie powiodło się: %s

en: %s: error updating version record: %s
pl: %s: błąd przy uaktualnianiu numeru wersji: %s

en: %s: error reading version record: %s
pl: %s: błąd odczytu numeru wersji: %s

en: %s: error writing version record: %s
pl: %s: błąd zapisu numeru wersji: %s

en: trustdb: lseek failed: %s
pl: baza zaufania: procedura lseek() zawiodła: %s

en: trustdb: read failed (n=%d): %s
pl: baza zaufania: procedura read() (n=%d) zawiodła: %s

en: %s: not a trustdb file
pl: %s: to nie jest plik bazy zaufania

en: %s: version record with recnum %lu
pl: %s: wpis wersji z numerem %lu

en: %s: invalid file version %d
pl: %s: niewłaściwa wersja pliku %d

en: %s: error reading free record: %s
pl: %s: błąd odczytu pustego wpisu: %s

en: %s: error writing dir record: %s
pl: %s: błąd zapisu wpisu katalogowego: %s

en: %s: failed to zero a record: %s
pl: %s: zerowanie rekordu nie powiodło się: %s

en: %s: failed to append a record: %s
pl: %s: dopisanie rekordu nie powiodło się: %s

en: the trustdb is corrupted; please run "gpg --fix-trustdb".
pl: Baza zaufania jest uszkodzona; proszę uruchomić "gpg --fix-trustdb".

en: `%s' is not a valid long keyID
pl: `%s' nie jest poprawnym długim numerem klucza

en: key %08lX: accepted as trusted key
pl: klucz %08lX: zaakceptowany jako klucz zaufany

en: key %08lX occurs more than once in the trustdb
pl: klucz %08lX jest wpisany więcej niż raz w bazie zaufania

en: key %08lX: no public key for trusted key - skipped
pl: klucz %08lX: brak klucza publicznego dla zaufanego klucza - pominięty

en: key %08lX marked as ultimately trusted
pl: klucz %08lX został oznaczony jako obdarzony absolutnym zaufaniem

en: trust record %lu, req type %d: read failed: %s
pl: wpis zaufania %lu, typ zapytania %d: odczyt nie powiódł się: %s

en: trust record %lu is not of requested type %d
pl: wpis zaufania %lu jest typu innego niż poszukiwany %d

en: trust record %lu, type %d: write failed: %s
pl: wpis zaufania %lu, typ zapytania %d: zapis nie powiódł się: %s

en: trustdb: sync failed: %s
pl: baza zaufania: synchronizacja nie powiodła się %s

en: no need for a trustdb check
pl: sprawdzanie bazy jest niepotrzebne

en: next trustdb check due at %s
pl: następne sprawdzanie bazy odbędzie się %s

en: checking the trustdb
pl: sprawdzanie bazy zaufania

en: public key %08lX not found: %s
pl: klucz publiczny %08lX nie odnaleziony: %s

en: public key of ultimately trusted key %08lX not found
pl: klucz publiczny absolutnie zaufanego klucza %08lX nie odnaleziony

en: checking at depth %d signed=%d ot(-/q/n/m/f/u)=%d/%d/%d/%d/%d/%d
pl: sprawdzanie na głębokości %d podpisów =%d ot(-/q/n/m/f/u)=%d/%d/%d/%d/%d/%d)

en: the signature could not be verified.
    Please remember that the signature file (.sig or .asc)
    should be the first file given on the command line.
pl: nie można sprawdzić podpisu.
    Należy pamiętać o podawaniu pliku podpisu (.sig lub .asc) jako pierwszego
    argumentu linii poleceń.

en: input line %u too long or missing LF
pl: linia wejścia %u zbyt długa lub brak znaku LF

en: key is not flagged as insecure - can't use it with the faked RNG!
pl: klucz nie jest oznaczony jako niepewny - nie można go użyć z atrapą 
    generatora liczb losowych!

en: skipped `%s': duplicated
pl: pominięty '%s': duplikat

en: skipped `%s': %s
pl: pominięty '%s': %s

en: skipped: secret key already present
pl: pominięty: klucz tajny już znajduje się w bazie

en: skipped `%s': this is a PGP generated ElGamal key which is not secure for signatures!
pl: pominięty '%s': wygenerowany przez PGP klucz dla algorytmu ElGamala,
    podpisy składane tym kluczem nie zapewniają bezpieczeństwa!

note: do not overwrite
en: File `%s' exists.
pl: Plik '%s' już istnieje.

en: Overwrite (y/N)?
pl: Nadpisać (t/N)?

en: %s: unknown suffix
pl: %s: nieznana końcówka

en: Enter new filename
pl: Nazwa pliku

en: writing to stdout
pl: zapisywanie na wyjście standardowe

en: assuming signed data in `%s'
pl: przyjęto obecność podpisanych danych w '%s'

en: new configuration file `%s' created
pl: nowy plik ustawień ,,%s'' został utworzony

en: %s: can't create directory: %s
pl: %s: nie można utworzyć katalogu: %s

en: %s: directory created
pl: %s: katalog utworzony

en: WARNING: message was encrypted with a weak key in the symmetric cipher.
pl: OSTRZEŻENIE: wiadomość była szyfrowana słabym kluczem szyfru symetrycznego.

en: problem handling encrypted packet
pl: problem podczas obróbki pakietu szyfrowego

en: weak key created - retrying
pl: wygenerowano słaby klucz - operacja zostaje powtórzona

en: cannot avoid weak key for symmetric cipher; tried %d times!
pl: brak możliwości generacji dobrego klucza dla szyfru symetrycznego;
    operacja była powtarzana %d razy!

en: DSA requires the use of a 160 bit hash algorithm
pl: Algorytm DSA wymaga użycia algorytmu skrótu dającego 160-bitowy wynik.

en: (unless you specify the key by fingerprint)
pl: (chyba, że klucz zostaje wybrany przez podanie odcisku)

en: can't do that in batchmode without "--yes"
pl: bez opcji "--yes" nie działa w trybie wsadowym

en: Delete this key from the keyring?
pl: Usunąć ten klucz ze zbioru?

en: This is a secret key! - really delete?
pl: To jest klucz tajny! - czy na pewno go usunąć?

en: deleting keyblock failed: %s
pl: usunięcie bloku klucza nie powiodło się: %s

en: ownertrust information cleared
pl: informacja o zaufaniu dla właściciela klucza została wymazana

en: there is a secret key for public key "%s"!
pl: dla klucza publicznegi ,,%s'' jest klucz tajny!

en: use option "--delete-secret-keys" to delete it first.
pl: aby go usunąć nalezy najpierw użyć opcji "--delete-secret-key".

en: It's up to you to assign a value here; this value will never be exported
    to any 3rd party.  We need it to implement the web-of-trust; it has nothing
    to do with the (implicitly created) web-of-certificates.
pl: Te wartosci użytkownik przydziela wg swojego uznania; nie będą nigdy
    eksportowane poza ten system. Potrzebne są one do zbudowania sieci
    zaufania, i nie ma to nic wspólnego z tworzoną automatycznie siecią
    certyfikatów.

en: To build the Web-of-Trust, GnuPG needs to know which keys are
    ultimately trusted - those are usually the keys for which you have
    access to the secret key.  Answer "yes" to set this key to
    ultimately trusted
pl: Aby zbudować Sieć Zaufania, GnuPG potrzebuje znać klucze do których
    masz absolutne zaufanie. Zwykle są to klucze do których masz klucze
    tajne. Odpowiedz "tak", jeśli chcesz określić ten klucz jako klucz
    do którego masz absolutne zaufanie.

en: If you want to use this revoked key anyway, answer "yes".
pl: Jeśli mimo wszystko chcesz użyć tego unieważnionego klucza, odpowiedz "tak".

en: If you want to use this untrusted key anyway, answer "yes".
pl: Jeśli mimo wszystko chcesz użyć tego klucza, klucza, co do którego nie ma
    żadnej pewności do kogo należy, odpowiedz "tak".

en: Enter the user ID of the addressee to whom you want to send the message.
pl: Podaj adresatów tej wiadomości.

en: Select the algorithm to use.
    
    DSA (aka DSS) is the digital signature algorithm which can only be used
    for signatures.  This is the suggested algorithm because verification of
    DSA signatures are much faster than those of ElGamal.
    
    ElGamal is an algorithm which can be used for signatures and encryption.
    OpenPGP distinguishs between two flavors of this algorithms: an encrypt only
    and a sign+encrypt; actually it is the same, but some parameters must be
    selected in a special way to create a safe key for signatures: this program
    does this but other OpenPGP implementations are not required to understand
    the signature+encryption flavor.
    
    The first (primary) key must always be a key which is capable of signing;
    this is the reason why the encryption only ElGamal key is not available in
    this menu.
pl: Wybór algorytmu.
    
    DSA (zwany też DSS) to algorytm podpisu cyfrowego i tylko do składania
    podpisów może być używany. Jest to preferowany algorytm ponieważ
    składane nim podpisy sprawdza się dużo szybciej niż te składane
    algorytmem ElGamala.
    
    Algorytm ElGamala może być używany zarówno do podpisów jak i do
    szyfrowania.  Standard OpenPGP rozróżnia dwa typy tego algorytmu -
    tylko do szyfrowania, oraz do szyfrowania i podpisywania. Faktycznie
    algorytm pozostaje bez zmian ale pewne parametry muszą być odpowiednio
    dobrane aby stworzyć klucz którym można składać bezpieczne
    podpisy. Ten program obsługuje oba typy ale inne implementacje nnie
    muszą rozumieć kluczy do podpisów i szyfrowania
    
    Główny klucz musi być kluczem podpisującym, jest to powodem dla
    którego w tym menu nie ma możności wyboru klucza ElGamala do
    szyfrowania.

en: Although these keys are defined in RFC2440 they are not suggested
    because they are not supported by all programs and signatures created
    with them are quite large and very slow to verify.
pl: Ten typ klucza jest zdefiniowany w RFC2440, jednakże jest on odradzany
    gdyż nie jest obsługiwany przez wszystkie programy, a podpisy nim
    składane są duże i ich sprawdzanie trwa długo.

en: In general it is not a good idea to use the same key for signing and
    encryption.  This algorithm should only be used in certain domains.
    Please consult your security expert first.
pl: Używanie tego samego klucza do podpisywania i szyfrowania nie jest dobrym
    pomysłem. Można tak postępować tylko w niektórych zastosowaniach. Proszę się
    najpierw skonsultować z ekspertem od bezpieczeństwa.

en: Enter the size of the key
pl: Wprowadź rozmiar klucza

en: Answer "yes" or "no"
pl: Odpowiedź "tak" lub "nie".

en: Enter the required value as shown in the prompt.
    It is possible to enter a ISO date (YYYY-MM-DD) but you won't
    get a good error response - instead the system tries to interpret
    the given value as an interval.
pl: Wprowadź żądaną wartość (jak w znaku zachęty).  
    Można tu podać datę w formacie ISO (RRRR-MM-DD) ale nie da to
    właściwej obsługi błędów - system próbuje interpretować podaną wartość
    jako okres.

en: Enter the name of the key holder
pl: Nazwa właściciela klucza.

en: please enter an optional but highly suggested email address
pl: proszę wprowadzić opcjonalny ale wysoce doradzany adres e-mail

en: Please enter an optional comment
pl: Proszę wprowadzić opcjonalny komentarz

en: N  to change the name.
    C  to change the comment.
    E  to change the email address.
    O  to continue with key generation.
    Q  to to quit the key generation.
pl: N aby zmienić nazwę (nazwisko).
    C aby zmienić komentarz.<
    E aby zmienić adres e-mail.
    O aby kontynuować tworzenie klucza.
    Q aby zrezygnować z tworzenia klucza.

en: Answer "yes" (or just "y") if it is okay to generate the sub key.
pl: Jeśli ma zostać wygenerowany podklucz, należy odpowiedzieć "tak".

en: When you sign a user ID on a key, you should first verify that the key
    belongs to the person named in the user ID.  It is useful for others to
    know how carefully you verified this.
    
    "0" means you make no particular claim as to how carefully you verified the
        key.
    
    "1" means you believe the key is owned by the person who claims to own it
        but you could not, or did not verify the key at all.  This is useful for
        a "persona" verification, where you sign the key of a pseudonymous user.
    
    "2" means you did casual verification of the key.  For example, this could
        mean that you verified the key fingerprint and checked the user ID on the
        key against a photo ID.
    
    "3" means you did extensive verification of the key.  For example, this could
        mean that you verified the key fingerprint with the owner of the key in
        person, and that you checked, by means of a hard to forge document with a
        photo ID (such as a passport) that the name of the key owner matches the
        name in the user ID on the key, and finally that you verified (by exchange
        of email) that the email address on the key belongs to the key owner.
    
    Note that the examples given above for levels 2 and 3 are *only* examples.
    In the end, it is up to you to decide just what "casual" and "extensive"
    mean to you when you sign other keys.
    
    If you don't know what the right answer is, answer "0".
pl: Przy podpisywaniu identyfikatora użytkownika na kluczu należy sprawdzić, 
    czy tożsamość użytkownika odpowiada temu, co jest wpisane w identyfikatorze.
    Innym użytkownikom przyda się informacja, jak dogłębnie zostało to przez
    Ciebie sprawdzone.
    
    "0" oznacza, że nie podajesz żadnych informacji na temat tego jak dogłębnie
        sprawdziłaś/eś tożsamość użytkownika.
    
    "1" oznacza, że masz przekonanie, że tożsamość użytkownka odpowiada
        identyfikatorowi klucza, ale nie było możliwości sprawdzenia tego.
        Taka sytuacja występuje też kiedy podpisujesz identyfikator będący
        pseudonimem.
    
    "2" oznacza, że tożsamość użytkownika zostałą przez Ciebie potwierdzona
        pobieżnie - sprawdziliście odcisk klucza, sprawdziłaś/eś tożsamość
        na okazanym dokumencie ze zdjęciem.
    
    "3" to dogłębna weryfikacja tożsamości. Na przykład sprawdzenie odcisku 
        klucza, sprawdzenie tożsamości z okazanego oficjalnego dokumentu ze
        zdjęciem (np paszportu) i weryfikacja poprawności adresu poczty
        elektronicznej przez wymianę poczty z tym adresem.
    
    Zauważ, że podane powyżej przykłady dla poziomów "2" i "3" to *tylko*
    przykłady. Do Ciebie należy decyzja co oznacza "pobieżny" i "dogłębny" w
    kontekście poświadczania i podpisywania kluczy.
    
    Jeśli nie wiesz co odpowiedzieć, podaj "0".

en: Answer "yes" is you want to sign ALL the user IDs
pl: Odpowiedz "tak", aby podpisać WSZYSTKIE identyfikatory użytkownika.

en: Answer "yes" if you really want to delete this user ID.
    All certificates are then also lost!
pl: Aby skasować ten identyfikator użytkownika (co wiąże się ze utratą
    wszystkich jego poświadczeń!) należy odpowiedzieć "tak".

en: Answer "yes" if it is okay to delete the subkey
pl: Aby skasować podklucz należy odpowiedzieć "tak".

en: This is a valid signature on the key; you normally don't want
    to delete this signature because it may be important to establish a
    trust connection to the key or another key certified by this key.
pl: To jest poprawny podpis na tym kluczu; normalnie nie należy go usuwać
    ponieważ może być ważny dla zestawienia połaczenia zaufania do klucza
    którym go złożono lub do innego klucza nim poświadczonego.

en: This signature can't be checked because you don't have the
    corresponding key.  You should postpone its deletion until you
    know which key was used because this signing key might establish
    a trust connection through another already certified key.
pl: Ten podpis nie może zostać potwierdzony ponieważ nie ma
    odpowiadającego mu klucza publicznego. Należy odłożyć usunięcie tego
    podpisu do czasu, kiedy okaże się który klucz został użyty, ponieważ
    w momencie uzyskania tego klucza może pojawić się ścieżka zaufania
    pomiędzy tym a innym, już poświadczonym kluczem.

en: The signature is not valid.  It does make sense to remove it from
    your keyring.
pl: Ten podpis jest niepoprawny. Można usuniąć go z bazy kluczy.

en: This is a signature which binds the user ID to the key. It is
    usually not a good idea to remove such a signature.  Actually
    GnuPG might not be able to use this key anymore.  So do this
    only if this self-signature is for some reason not valid and
    a second one is available.
pl: To jest podpis wiążący identyfikator użytkownika z kluczem. Nie należy
    go usuwać - GnuPG może nie móc posługiwać się dalej kluczem bez
    takiego podpisu. Bezpiecznie można go usunąć tylko jeśli ten podpis
    klucza nim samym z jakichś przyczyn nie jest poprawny, i klucz jest
    drugi raz podpisany w ten sam sposób.

en: Change the preferences of all user IDs (or just of the selected ones)
    to the current list of preferences.  The timestamp of all affected
    self-signatures will be advanced by one second.
pl: Przestawienie wszystkich (lub tylko wybranych) identyfikatorów na aktualne
    ustawienia. Data na odpowiednich podpisach zostane przesunięta do przodu o
    jedną sekundę.

en: Please enter the passhrase; this is a secret sentence
pl: Podaj długie, skomplikowane hasło, np całe zdanie.

en: Please repeat the last passphrase, so you are sure what you typed in.
pl: Proszę powrótrzyć hasło, aby upewnić się że nie było pomyłki.

en: Give the name of the file to which the signature applies
pl: Podaj nazwę pliku którego dotyczy ten podpis

en: Answer "yes" if it is okay to overwrite the file
pl: Jeśli można nadpisać ten plik, należy odpowiedzieć ,,tak''

en: Please enter a new filename. If you just hit RETURN the default
    file (which is shown in brackets) will be used.
pl: Nazwa pliku. Naciśnięcie ENTER potwierdzi nazwę domyślną (w nawiasach).

en: You should specify a reason for the certification.  Depending on the
    context you have the ability to choose from this list:
      "Key has been compromised"
          Use this if you have a reason to believe that unauthorized persons
          got access to your secret key.
      "Key is superseded"
          Use this if you have replaced this key with a newer one.
      "Key is no longer used"
          Use this if you have retired this key.
      "User ID is no longer valid"
          Use this to state that the user ID should not longer be used;
          this is normally used to mark an email address invalid.
pl: Nalezy podać powód unieważnienia klucza. W zależności od kontekstu można
    go wybrać z listy:
      "Klucz został skompromitowany"
          Masz powody uważać że twój klucz tajny dostał się w niepowołane ręce.
      "Klucz został zastąpiony"
          Klucz został zastąpiony nowym.
      "Klucz nie jest już używany"
          Klucz został wycofany z użycia.
      "Identyfikator użytkownika przestał być poprawny"
          Identyfikator użytkownika (najczęściej adres e-mail przestał być 
          poprawny.

en: If you like, you can enter a text describing why you issue this
    revocation certificate.  Please keep this text concise.
    An empty line ends the text.
pl: Jeśli chcesz, możesz podać opis powodu wystawienia certyfikatu
    unieważnienia. Opis powinien byc zwięzły. 
    Pusta linia kończy wprowadzanie tekstu.

en: No help available
pl: Pomoc niedostępna

en: No help available for `%s'
pl: Brak pomocy o '%s'

en: error creating keyring `%s': %s
pl: błąd tworzenia zbioru kluczy `%s': %s

en: keyring `%s' created
pl: zbiór kluczy `%s' utworzony

en: failed to rebuild keyring cache: %s
pl: nie powiodła się odbudowa bufora bazy: %s

en: WARNING: 2 files with confidential information exists.
pl: OSTRZEŻENIE: Istnieją dwa pliki z poufnymi informacjami.

en: %s is the unchanged one
pl: %s pozostał bez zmian

en: %s is the new one
pl: %s został utworzony

en: Please fix this possible security flaw
pl: Proszę usunąć to naruszenie zasad bezpieczeństwa

en: checking keyring `%s'
pl: sprawdzanie zbioru kluczy `%s'

en: %lu keys so far checked (%lu signatures)
pl: %lu kluczy do tej chwili (%lu podpisów)

en: %lu keys checked (%lu signatures)
pl: %lu kluczy (%lu podpisów)

en: %s: keyring created
pl: %s: zbiór kluczy utworzony
